Rukomet u sjeni nogometa

Rukometaši PPD Zagreba s 34:22 slavili su u gostima kod Gorice, čiji je ionako tanak kadar bio slabiji za Jakova Dujića i Adama Šalića
DSC_9897

U sjeni nogometne utakmice na Gradskom stadionu, u Gradskoj sportskoj dvorani na rasporedu je bila još jedna rukometna poslastica. HRK Gorica dočekala je PPD Zagreb, u čijim je redovima bio i dojučerašnji kapetan goričkog sastava – Hrvoje Ceković, koji je u susretu protiv bivšeg kluba postigao dva pogotka.

Domaća momčad u susret je ušla sa znatno smanjenom rotacijom, jer trener Andrija Nikolić nije mogao računati na Jakova Dujića i Adama Šalića. Usprkos tome, domaći su igrači dvadesetak minuta držali rezultatski priključak (0:3, 2:4, 5:5, 5:8, 7:8), nakon čega su Plinari ubacili u višu brzinu i do odlaska na odmor poveli sa 16:10.

U nastavku susreta prednost je samo rasla, a na kraju utakmice, da bi na isteku šezdesete minute semafor pokazivao 22:34.

Luka Lovre Klarica sa sedam pogodaka predvodio je PPD Zagreb, dok su Maksimilijan Jurić i Niko Franković postigli po pet pogodaka za Goricu.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA ZA PRVAKA, 7. KOLO
HRK GORICA – RK PPD ZAGREB 22:34 (10:16)
HRK GORICA: Turčić 1 obrana, Turkalj 3, Goričanec 2, Jurić 5, Cvitaš, Čakarić 2, Solariček, Jozepović, Malin, Sladoljev 4 obrana, Franković 5, Barišić, Tomljanović 2, Cikatić 3. TRENER: Andrija Nikolić
RK PPD ZAGREB: Ceković 2, Ćavar 2, Faljić 3, Klarica 7, Gojun, Slavić 8 obrana, Panjtar 6 obrana, Kraljević, Musa, Sirotić 1, Čupić 5, Dibirov 2, Dodić, Kavčić 3, Leimeter 6, Grahovac 3. TRENER: Slavko Goluža