Nogometaši splitskog Hajduka plasirali su se u osminu finala Hrvatskog nogometnog kupa svladavši u Cvetkovcu momčad petoligaša Tehničara s 5-1
Rasinja: 1/16 finala SuperSport hrvatskog nogometnog kupa, NK Tehničar – HNK Hajduk Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Hajduk je uspješno prošao gostovanje u Cvetkovcu, selu s manje od 200 stanovnika nadomak Koprivnici.

Otpor gostiju slomljen je već u 7. minuti, kada je nakon udarca s kuta domaći igrač Saša Vukonić nespretno postigao autogol. U 23. minuti Kalik proigrava Jana Mlakara koji poveća na 2-0, a Slovenac je samo dvije minute kasnije zabio glavom svoj drugi gol. U 34. minuti Hajduk ostaje s desetoricom igrača nakon što je Dimitrov dobio izravni crveni karton zbog rušenja Bačija.

Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

U 61. minuti u strijelce se upisao Josip Vuković, a četiri minute kasnije zabio je 21-godišnji Ivan Šarić nakon solo-prodora za 5-0. U 69. minuti domaći su stigli do počasnoga pogotka, smanjio je Hudak iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Atanasov.

Na ovoj utakmici se od aktivnog igranja bivši igrač Hajduka, Zagreba i Cerezo Osake Kruno Lovrek.