1. ŽNL-Istok

Pajur i Gašparec poništili Šošića
DSC_1009

Tuga i razočarenje u Kobiliću. Gaj slavi veliku pobjedu, četvrtu uzastopnu ovog proljeća, čime je definitivno momčad Hrvoja Medvereca ponijela epitet najugodnijeg iznenađenja proljetnog dijela prvenstva 1. ŽNL-Istok.

Vatrogasac je u susret ušao kao favorit, no to nije opravdao na terenu. Prvi dio završio je bez pogodaka, da bi početkom nastavka Šošić doveo Vatrogasac u vodstvo. Preokret je uslijedio u posljednjih dvadesetak minuta. Najprije je Pajur u 71. pogodio za izjednačenje, da bi šest minuta prije kraja za potpuni preokret strijelac bio Gašparec.

Ovom pobjedom Gaj je došao do 24 boda te je trenutno devetoplasirani sastav lige, dok je Vatrogasac s 32 boda na četvrtom mjestu.

Derbi utakmica 18. kola odigrana je u Rakovcu gdje je istoimeni domaćin s 2:1 svladao vodeći Kloštar. Uz ove utakmice, još su igrali; Turopolje-Ban Jelačić 3:0, Dubrava-Lonja 1:2, Posavec-Dinamo Hidrel 0:0, Brcko-Ostrna 5:3 i Milka Trnina-Buna 6:0.