Engleska u završnici do pobjede nad Njemačkom

Gordi Albion među osam
euro

Nogometna reprezentacija Engleske plasirala se u četvrtfinale europskog prvenstva nakon što je u Londonu pred 40.000 gledatelja pobijedila Njemačku sa 2-0.

Domaćin je poveo u 75. minuti golom Raheema Sterlinga kojem je to bio treći gol na prvenstvu, a pobjedu Engleza potvrdio je Harry Kane golom u 86. minuti. Najbolju priliku za izjednačenje Njemačka je imala u 81. minuti kada je Thomas Muller pobjegao engleskoj obrani, izašao sam ispred Jordana Pickforda, ali je pucao pokraj gola.

Bila je to prva pobjeda Gordog Albiona protiv Efa na Wembleyju u posljednjih osam međusobnih susreta, te prva pobjeda u fazi na ispadanje na europskim prvenstvima nakon 1996. kada su dogurali do polufinala.

Engleska će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika večerašnjeg ogleda između Švedske i Ukrajine.