Dominik Kuzmanović povukao Hrvatsku do slavlja u Belgiji

Ovo je druga pobjeda Hrvatske u kvalifikacijama kojom se uvelike približila plasmanu na EP koji će se igrati u siječnju 2024. u Njemačkoj
Varaždin: Hrvatska i Grčka igraju kvalifikacijsku rukometnu utakmicu za EP 2024. Igor Soban/PIXSELL

Hrvatska muška rukometna reprezentacija u susretu drugog kola skupine 5 kvalifikacija za plasman na Europsko prvenstvo 2024. kao gost svladala je Belgiju s 30-27 (15-13).

Iako je Hrvatska koncentrirano krenula u dvoboj i sredinom prvog poluvremena imala prednost od 10-6, domaći su u nastavku utakmice prvenstveno kvalitetnom igrom sa sedmoricom igrača u napadu te raspoloženim vratarom Lettensom uspjeli vratiti u igru. Do poluvremena se Belgija primaknula na 15-13, da bi nastavak otvorila serijom 5-2 i stigla do prednost 18-17 20-ak minuta prije kraja.

Ipak, Hrvatska nije u završnici dopustila iznenađenje, mladi 20-godišnji Dominik Kuzmanović zaustavio je nekoliko teških lopti, dok su ključne pogotke za vodstvo 27-26 i 28-26 postigli Tin Lučin i kapetan Domagoj Duvnjak.

Luka Cindrić, Tin Lučin i Ivan Martinović postigli su po šest golova za Hrvatsku, dok su isti učinak u sastavu Belgije imali Yves Vancosen i Joris Gille.