Vratarska budućnost Hrvatske

DOMINIK KUZMANOVIĆ: Mislim da nam je i dalje otvoren prolaz u polufinale, ako pobijedimo u sve tri utakmice

Koeln: Hrvatska i Francuska susreli se u drugom krugu EP-a rukometaša Sanjin Strukic/PIXSELL

Hrvatski vratar Dominik Kuzmanović, najbolji igrač dvoboja rukometaša Hrvatske i Francuske u kojem su Francuzi slavili s 34-32, smatra da je utakmica lako mogla otići i na drugu stranu te da je našoj reprezentaciji još uvijek otvoren prolaz u polufinale Europskog prvenstva.

Kuzmanović je u igru ušao polovicom prvog poluvremena i držao Hrvatsku u igri barem za bod sve do samog kraja.

-Kad sam ušao, ulovio sam jednu, dvije lopte, to mi je dalo samopouzdanja da mogu pomoći momčadi. Nažalost, nije bilo dovoljno. Igralo se ‘gol za gol’, moglo je lako otići na drugu stranu. Što je tu je. Mislim da nam je i dalje otvoren prolaz u polufinale, ako pobijedimo u sve tri utakmice. Mislim da je još uvijek sve na nama- optimističan je 21-godišnji vratar našičkog Nexea, koji je zbog bolesti bio upitan za nastup u Njemačkoj.

Protiv Francuske je imao nekoliko čudesnih obrana, kad je bio oči u oči sa suparnicima.

-To su sve vrhunski igrači. Bilo koja obrana na svijetu to ne može zadržati, normalno da će biti ‘zicera’. Mislim da smo bili konkretni. Lako je to moglo otići na drugu stranu- ponovio je Kuzmanović i pred utakmicu s Mađarima, koja je na rasporedu u subotu, poručio;

-Moramo držati ovaj nivo. Mislim da će nam se i sreća osmjehnuti u nekim trenucima. Vjerujem u našu pobjedu.