Dinamovci Istru 1961 počastili peticom

Premda su nastupili oslabljeni neigranjem nekoliko standardnih prvotimaca, Modri nisu dozvolili iznenađenje i rutinski su stigli do novih bodova
Zagreb: GNK Dinamo i NK Istra 1961 susreli se u 11. kolu 1. HNL Sanjin Strukić/PIXSELL

Nogometaši Dinama uvjerljivo su s5-0 porazili Istru 1961 u susretu 11. kola Prve HNL povećavši prednost na ljestvici.  Golove za Dinamo zabili su Gavranović (6, 75), Jakić (45), Oršić (76) i Tolić (87).

Dinamo je poveo već u 6. minuti, kada je Mario Gavranović iskoristio pogrešku gostujuće obrane Istre u predaji lopte i precizno zabio za 1-0. U posljednjim trenucima prvog dijela Kristijan Jakić je zabio prekrasan pogodak pogodivši s ruba kaznenog prostora same rašlje.

U nastavku susreta Gavranović je zabio svoj deveti gol ove sezone, a među strijelce upisali su se i Oršić (76) i Tolić (87).