Dinamo siguran protiv Rijeke, nova dobra partija Darija Špikića

Nogometaši Dinama ostvarili su i sedmu pobjedu u novoj sezoni SuperSport HNL-a
Dinamo i Rijeka sastali se u 8. kolu SuperSport HNL-a Luka Stanzl/PIXSELL

Nogometaši Dinama ostvarili su i sedmu pobjedu u novoj sezoni SuperSport HNL-a svladavši kao domaćini Rijeku s 3-1 u prvoj utakmici 8. kola.

Vodstvo Dinamu donio je Rasmus Lauritsen u 28. minuti, pogotkom glavom nakon ubačaja iz kuta Mislava Oršića. Isti je igrač dvije minute poslije asistirao i za pogodak Darija Špikića kojim je Dinamo poveo s 2-0. Dvostruki asistent Oršić u strijelce se upisao u 60. minuti, kad je s 13-14 metara pogodio za 3-0.

Utješni pogodak je Rijeka postigla u 84. minuti. Iz kuta je ubacio Vrančić, a pred vratima se najbolje snašao Nikita Vlasenko te ugurao loptu u mrežu za konačnih 3-1.

Dinamo iz osam utakmica ima 22 boda, dok drugoplasirani Slaven Belupo ima 14 bodova i utakmicu manje. Hajduk i Varaždin imaju po devet bodova, ali Splićani su odigrali samo pet utakmica. Rijeka je na začelju s pet bodova, koliko ih ima i predzadnja Gorica.