Dinamo osigurao jesenski naslov

Zagreb: U 16. kolu 1. HNL susreli se  Dinamo i Varaždin Luka Stanzl/PIXSELL

Dinamo je u drugoj utakmici 16. kola Prve HNL na Maksimiru s 4:0 pobijedio Varaždin i tako jesenski dio prvenstva završio na prvom mjestu na ljestvici.

Dinamu su pobjedu na kraju jesenskog dijela prvenstva osigurali Oršić koji je prvi gol na utakmici zabio u 23. minuti, Petković je povećao na 2-0 u 31. minuti. Petković je svoj drugi gol na utakmici zabio u 79. minuti za 3-0, ovaj put s bijele točke, a konačan rezultat je postavio Hajrović u sudačkoj nadoknadi.

Ovom pobjedom Dinamo je osigurao prvu poziciju na kraju jesenskog dijela prvenstva. Ima 33 boda, jednako kao i drugoplasirani Osijek, no zagrebačka momčad ima dvije utakmice manje i bolju gol razliku.