Dinamo minimalno slavio u Puli i vratio se na vrh poretka

Za slavlje kod Istre 1961 strijelac je bio Atiemwen
Pula: NK Istra i GNK Dinamo sastali se u 20. kolu Prve HNL Srecko Niketic/PIXSELL

Minimalnom 1-0 pobjedom na gostovanju protiv Istre 1961 u Puli u dvoboju 21. kola nogometaši Dinama vratili su se na vrh ljestvice Prve HNL. Jedini pogodak na utakmici bio je Atiemwenov u 36. minuti.

Dinamo je do vodećeg gola stigao iz najjednostavnije moguće akcije, Gavranović je iskoristio loše postavljanje domaće obrane te u suparničkom kaznenom prostoru prihvatio dugo ispucavanje. Uslijedilo je lijepo proigravanje za Atiemwena koji je s 10-ak metara pogodio mrežu.

Upravo je strijelac Atiemwen imao i najbolju priliku za povećanje prednosti, on je u 73. minuti uspio zaobići i domaćeg vratara Lučića samo da bi potom s pet metara umjesto nebranjenog gola pogodio vratnicu.

Taj promašaj ipak se nije osvetio Dinamu koji je ovom pobjedom stigao do učinka od 45 bodova, koliko ima i drugi Osijek koji je u subotu svladao Hajduk s 2-0, no zagrebački je sastav na vrhu zbog bolje razlike pogodaka. Upravo će Dinamo i Osijek igrati međusobno za šest dana u Maksimiru.