Dinamo izborio četvrtfinale hrvatskog Kupa

Plasman je potvrdio pobjedom nad momčadi Rudeša 2:0
dinamo Goran Stanzl/PIXSELL

Nogometaši Dinama plasirali su se u četvrtfinale Hrvatskog kupa pobijedivši kao gosti drugoligaša Rudeš s 2-0.

Odluka o pobjedniku utakmice odigrane na blatnjavom i za igru teškom travnjaku stadiona u Rudešu pala je tek u drugom poluvremenu. Dinamo je do vodstva stigao u 61. minuti, kad se Marko Tolić uspio između nekoliko igrača Rudeša osloboditi za malo prostora i ubačajem na drugu stranu pronaći Izeta Hajrovića koji je glavom poslao loptu u mrežu.

U 90. minuti je sudac Ante Čuljak iz Zagreba opravdano pokazao izravni crveni karton domaćem braniču Mati Grgiću koji je s leđa pokosio Luku Ivanušeca u prodoru, a dvije minute poslije Dino Perić je glavom postavio konačnih 2-0 nakon što je iz kuta ubacio Mislav Oršić.

Danas je na rasporedu još jedan utakmica osmine finala u kojoj je od 16 sati Varaždin domaćin Rijeci, pobjedniku posljednja dva izdanja ovog natjecanja.