Derbi Žabnica Vrbovec bez pogodaka. U drugom je Strmec slavio protiv Lonje

Nakon odigranog 7. kola VNL NS Dugo Selo jedino veterani Dugog Sela nemaju izgubljenog boda. U derbiju Žabnica i Vrbovec su podijeli podove, ali je Žabnica zadržala prvo mjesto. Strmec je u drugom derbiju slavio protiv Lonje, dok su Križ i Zelina trijumfirali u gostima. U ljepotici kola Dubrava je pogotkom u zadnjoj minuti utakmice došla do pobjede protiv Milke Trnine
veterani 1

Derbi između Žabnice i Vrbovca privukao je više od 150 gledatelja iz cijele Općine Farkaševac, a bilo je nogometnih kibica i iz Vrbovca, Gaja, Nove Kapele, Gradeca, Peskovca i drugih mjesta. Među njima je bilo i podosta djevojaka i žena s djecom što je davalo pravi športski ugođaj derbija i nogometne fešte. Iako je derbi između Žabnice i Vrbovca završio bez golova, nije nedostajalo uzbuđenja.

U 29. minuti najveća prilika za Žabnicu jer je sudac Bukovčan rušenje Horvatića u kaznenom prostoru okvalificirao kao najstrožu kaznu. Mario Husnjak je pucao kazneni udarac koji je Anthony Pavlović obranio elegantnom paradom. Na terenu se vodila bespoštedna, čvrsta, angažirana, požrtvovna i disciplinirana borba u kojoj je Vrbovec stvorio nekoliko izglednih prilika koje nisu realizirali Ivan Spajić, Mario Badenić i Dalibor Milanović. Ivan Spajić je dobio aplauz gledateljstva na otvorenoj sceni u 39. minuti kada je škaricama pokušao završiti akciju u kaznenom prostoru domaćima. U 78. minuti Zvonimir Pavić je snažno odapeo sa 16 metara, ali je vratar Medved krajnjim naporom obranio udarac. S druge strane Žabnica je prijetila preko Hrvoja Lončarića, Danijela Funtaka, Dejana Jeličića i Siniše Horvatića. Iako su oba trenera Robert Belina i Darko Potočić htjeli ostvariti pobjedu, srdačan pozdrav na kraju utakmice i podjela bodova. Trenera Potočića ipak je oraspoložila činjenica da vrbovečka obrana u zadnje 4 utakmice nije primila pogodak koju predvode beskompromisni dvojac stopera Mladen Falčeviće i Danijel Tukša.

Neodlučeni rezultat zapravo je voda na mlin Dugom Selu koji se tako približio samo na bod prvoplasiranoj Žabnici. Derbi je okupio veliki broj gledatelja željnih atraktivne i lijepe igre što su im obje momčadi i pružile uz konstataciju mnogih gledatelja da je utakmica bila odigrana u ritmu i tempu i po kvaliteti ranga 1. županijske nogometne lige. Ovo je ujedno bila i afirmacija veteranskog nogometa na području Nogometnog središta Vrbovec. Junici utakmice bili su vrataru Andreas Medved i Anthony Pavlović koji su svojim atraktivnim i bravuroznim obranama najzaslužniji što se njihove mreže nisu tresle. Utakmicu je sudila sudačka trojka Ivan Bukovčan, Rafaelo Bartol i Helena Blažic koja je i najviše privlačila pozornosti kako od samih veterana, tako i od strane svekolikog gledateljstva.

Strmec bolji od Lonje

U drugom derbiju u Bedenici zaslužena pobjeda Strmca protiv Lonje 2:1. U prvom napadu u 1. minuti domaćin je kaznio pospanost gostujuće obrane jer Damir Mahnet zabio gol. Damir Mahnet se u pisao u strijelce i drugi puta u 23. minuti nakon izvedenog kontranapada. Imali su domaći nogometaši prilike da povećaju vodstvo, ali Zdravko Nizek nije realizirao dvije izgledne šanse pa je Lonja sretna što nije primila još pokoji zgoditak. U drugom poluvremenu Josip Kralj u 43. minuti postiže pogodak i daje tračak nade Lonjičanima za mogući preokret. Međutim, gosti su u nastavku odigrali nepovezano i ispod svoje razine. Trener Marijan Bortiek je mudrim vođenje svoje ekipe zasluženo došao do sva tri boda i potvrdio kvalitetu Strmca za sam vrh tablice.

Kada je Hrvoje Šarić pogodio je mrežu Kloštra u 6. minuti i doveo Dugo Selo u vodstvo sve je izgledalo da će gosti zabilježiti uvjerljivu pobjedu protiv fenjeraša. U tom trenutku nitko nije ni mogao pomisliti da će to na kraju biti i krajnji rezultat utakmice. Na kraju se pamti samo rezultat i 6. ostvarena pobjeda Dugog Sela u isto toliko utakmica. Iako su nogometaši Kloštra bili na pragu velikog iznenađenja prve bod/ove će morati potražiti u idućim utakmicama.

Golijada u Dubravi

U Dubravi kao da se igrala rukometna ili vaterpolo utakmica između ekipa Dubrave i Milke Trnina u kojoj su obje momčadi polagale sve nade u napadačku igru dok su obranu zanemarile. Rezultat se mijenjao čas na jednu stranu, čas na drugu, a u 76. minuti bio je 6:6. U zadnjem napadu Ferberuš je u 80. minuti zabio gol za veliko slavlje domaćina 7:6. Ova je utakmica bila baš po mjeri gledatelja, ali jakih živaca i srdaca, koji su mogli uživati u 13 zgoditaka i u krajnje dramatičnoj i neizvjesnoj utakmici. Kod Dubrave je briljirao Matija Šinogl koji je postigao 5 zgoditaka, a po jedan još Tomislav Matulić i Davor Ferberuš. Za goste je odlično odigrao Tin Vitez koji je bio strijelac 4 gola te po jedan Tomislav Moćan i Željko Slivar.

Rugvica Sava 1976 i Križ odigrali su prvo poluvrijeme u jednoj izjednačenoj igri u kojoj su obje momčadi imali svoje prilike koje njihovi napadači nisu realizirali. U nastavku gosti iz Križa su najprije poveli preko Nikice Karašića te potom povećali vodstvo pogotkom Dubravka Blažinovića. Domaćin je desetak minuta prija kraja utakmice smanjio rezultat iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Nedjeljko Rumenčić. Na kraju je utakmica završila pobjedom Sloge 2:1 koja je ostavili bolji opći dojam.

Rakovec se ove sezone još jednom pokazao kao dobrodušni domaćin pa su sva tri boda otputovala u pravcu Svetog Ivana Zeline. Domaćin je poveo već u 5. minuti pogotkom Slavena Pape i taj su rezultat držali sve do završnice prvog poluvremena. Tada je opala koncentracija domaćim igračima što koristi Zelina koja je najprije izjednačila u 38. minuti preko Srećka Markovića, a već u narednoj minuti i povela zgoditkom Hila Nokaja. Gosti su povećali vodstvo u 43. minuti na 3:1 preko raspoloženog Nokaja. Međutim, tada se bude Rakovčani koji u 60. minuti smanjuju vodstvo preko Josipa Belačića, a u 70. minuti Papa izravnava rezultat. Ipak na kraju za domaćine je bio koban zelinski golgeter Nokaj koji je zabio i treći gol u 75. minuti utakmice za pobjedu Zeline 4:3. Očito da Zelina izlazi iz početničke krize jer je zabilježila i drugu pobjedu i vinula se prema sredini tablice.

Strijelci poslije odigranog 7. kola: 11 Siniša Horvatić (Žabnica), 8 Ivica Franjić (Dugo Selo), 7 Matija Šinogl (Dubrava), 7 Darko Krapec (Dugo Selo), 6 Josip Kralj (Lonja), Zdravko Nizek (Strmec), Hil Nokaj (Zelina), 5 Mario Badenić (Vrbovec) Hrvoje Lončarić (Žabnica), Tin Vitez (Milka Trnina), 4 Antonio Arifović Vrbovec), Mario Husnjak (Žabnica), Dejan Jeličić (Žabnica), Josip Jularić (Dugo Selo), Darko Krapec (Dugo Selo), Damir Mahnet (Strmec), Ivan Spajić (Vrbovec), Anto Topalović (Lonja), Ivan Turk (Dubrava), Filip Višić, (Dugo Selo), Tomislav Vrabec (Rugvica Sava 1976), Mato Vrcić (Lonja)

Poredak: 1. Žabnica 19, 2. Dugo Selo 18, 3. Lonja 15, 4. Vrbovec 13, 5. Strmec 11, 6. Sloga 10, 7. Zelina 7, 8. Dubrava 6 3, 9. Milka Trnina 4, Rakovec 4, 11. Rugvica Sava 1976 3, 12. Kloštar 0.