DERBI KOJI TO NIJE BIO: Rukometaši Rugvice “pregazili” Ivančicu

Pobjednički niz rukometaša Rugvice nastavljen je i u susretu protiv Ivančice iz Ivanca, čime je zadržan stopostotni učinak
DSC_0789

Pobjednički niz rukometaša Rugvice nastavljen je i u susretu protiv Ivančice iz Ivanca, čime je zadržan stopostotni učinak. U devet odigranih susreta ove sezone Rugvičani su ostvarili isto toliko pobjeda. Svaka od tih pobjeda ispisana je na svoj način, no ni jedna nije bila ovako uvjerljiva, jer goste iz Ivanca Rugvica je porazila s 38:23.

Trebao je to biti derbi, no neizvjesnost je izostala. Bio je to tek derbi na papiru, jer od prve minute terenom je dominirala samo jedna momčad, ona Rugvice. Čvrstom obranom i raznovrsnim napadom, domaća je momčad već zarana ubila svaku nadu gostiju. Prvi gol domaćin je primio na isteku devete minute, a koliko je igra Rugvice bila savršena govori podatak kako je već nakon trideset minuta igre bilo +8 (19:12).

U istom ritmu, Rugvičani su nastavili i u drugom dijelu, gdje je trenerski dvojac Miroslav Vicić-Hrvoje Džigumović priliku za igrom dao i ostatku ekipe, pri čemu je svaki od igrača ugradio mali djelić sebe za uvjerljivu pobjedu, koja je proslavljena zajedničkom večerom.

Prvi strijelci Rugvice bili su Filip Brkić i Roko Grbeša sa sedam golova, no važniji od pojedinačnog, bio je ekipni učinak, jer jučerašnja pobjeda bila je pobjeda cijelog kolektiva.