Cibona slavila na Višnjiku

Vukovima je to bila druga uzastopna pobjeda, a Zadru prvi poraz nakon tri pobjede u nizu
12. kolo ABA lige: KK Zadar – KK Cibona Sime Zelic/PIXSELL

U susretu 12. kola regionalne košarkaške ABA lige Cibona je na gostovanju pred 4.600 gledatelja u dvorani Krešimir Ćosić svladala Zadar sa 75-68 ostvarivši petu pobjedu ove sezone, dok je Zadar upisao peti poraz.

Gosti iz Zagreba kontrolirali su ritam većim dijelom utakmice, jedino vodstvo Zadra bilo je 10-9 u prvoj četvrtini. Cibona je bolje ušla u susret, povela je 5-0, pa 9-5, no Zadar je serijom 6-0 u petoj minuti stigao do prvog vodstva (10-9). Međutim, Cibona je u nastavku četvrtine okrenula rezultat i taj dio igre dobila 21-17. U drugoj dionici Vukovi su imali najvećih +9 (35-26), ali se Zadar se serijom 9-0 vratio u egal (35-35). Ipak, na odmor se otišlo Ciboninim vodstvom 43-41.

U trećoj četvrtini Cibona je prvi put imala dvoznamenkastu prednost (52-41), Zadar je do kraja dionice tek smanjio na minus devet (55-64). U posljednjoj četvrtini momčad Danijela Jusupa se približila na tri koša minusa (68-71), no više od toga nije išlo. Na koncu je završilo +7 za goste (75-68).

Zadar je imao lošu šutersku večer za tri poena, pogodivši samo 6 trica uz 18% šuta, što je njihova najlošija šuterska večer sezone. Cibona je s druge strane pogodila 10 trica uz 34% šuta.

Cibonu su do pobjede predvodili Krešimir Ljubičić s 13 koševa, te Borna Kapusta, Aleksandar Aranitović i Blaž Mesiček s po 12 koševa. Kod Zadra najbolji je bio Luka Božić sa 16 koševa, 14 skokova i sedam asistencija, dok je Marko Ramljak zabio 11 koševa uz pet skokova.