Cibona prekinula seriju ABA poraza, pobijeđen je SC Derby

Zagreb: AdmiralBet ABA liga, 18. kolo, KK Cibona – KK SC Derby Slavko Midzor/PIXSELL

Košarkaši Cibone u susretu 18. kola regionalne ABA lige u svojoj su dvorani svladali Studentski centra Derby s 90-75.

Nakon izjednačene prve tri četvrtine tijekom kojih niti jedan sastav nije imao više od sedam poena viška, Cibona se odvojila na 12 razlike sredinom četvrte četvrtine (76-64) ponajviše tricama Josea Vildoze koji je tri puta bio precizan iza linije 6.75 metara. Gosti su smanjili na 79-72 dvije minute prije isteka vremena, no tada je Toni Nakić pogodio dvije, a Vildoza još jednu tricu za potvrdu pobjede.

Najučinkovitiji u sastavu Cibone bili su Amar Gegić i Jose Vildoza s po 18 koševa, dok su Kenan Kamenjaš s 20 i Erick Neal sa 16 ubačaja predvodili SC Derby.