Cibona očekivano poražena od Partizana

Gost Zagreba bio je Partizan koji je slavio s uvjerljivih 105-81
Zagreb: 1. kolo AdmiralBet ABA League: KK Cibona – KK Partizan Marko Lukunic/PIXSELL

Košarkaši Cibone odigrali su prvu utakmicu u novoj sezoni regionalne ABA lige. Gost Zagreba bio je Partizan koji je slavio s uvjerljivih 105-81.

Cibona je odlično odigrala prvu četvrtinu koju je dobila 26-25, a tijekom uvodnih deset minuta imala je i vodstvo od sedam poena razlike. Posebno treba istaknuti odličnu rolu Kapuste na startu utakmice koji je sjajno razigrao momčad sa sedam asistencija.

U uvodnih 10-15 minuta Partizan je stalno lovio zaostatak, a u kontaktu ga je držao odličan šut za tri poena (pet od šest pogođenih uvodnih trica) te Punter koji je pogodio baš sve u uvodnom dijelu susreta. Partizan je žestoko odigrao kraj poluvremena. Poveo je i na odmor otišao s velikih 58-41 čime je pitanje pobjednika bilo riješeno.

Kod Cibone su najbolji bili Krešimir Ljubičić s 19 poena te Lovro Mazalin koji je ubacio 10 poena uz pet skokova. Kapusta je dvoboj okončao s čak 15 asistencija. Kod Partizana po 14 poena su ubacili Punter, Vukčević i Trifunović.