Cibona napokon do pobjede u ABA ligi

Cibona je prvu ABA pobjedu ostvarila u gostima u Novom Mestu gdje je s 80:63 pobijeđena Krka
Zagreb: Utakmica ABA lige, Cibona – Crvena Zvezda Marko Lukunić/PIXSELL

Nakon tri startna poraza u ABA ligi s -83 koš razlikom, Cibona je ostvarila prvu pobjedu u gostima u Novom Mestu gdje je s 80:63 pobijeđena Krka.

Vukovi su sjajno ušli u susret i već nakon prve četvrtine imali su 11 koševa razlike (21-10). Međutim, domaćin je u drugoj dionici slavio s 29-18, pa se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 39-39. Cibona je treću četvrtinu dobila s 18-15, da bi u posljednjoj dionici slavila s 23-9 za konačnih +17.

Cibonu su do prve pobjede predvodili Roko Prkačin s 23 koša i sedam skokova, te Mateo Drežnjak s 14 koševa i četiri asistencije. Kod Krke najefikasniji su bili Rok Stipčević s 13 koševa i Jan Kosi s 12 koševa.