Bundović i Kapusta povukli Cibonu do prve pobjede u ABA ligi

Kad su gosti košem Piercea poveli sa 72-81 u 35. minuti, činilo se da će Cibona doživjeti i treći poraz u regionalnom natjecanju. No, sjajno je završnicu odigrao Filip Bundović koji je u posljednjih pet minuta postigao 11 od Ciboninih 19 koševa
Zagreb: Utakmica 3. kola ABA košarkaške lige, Cibona – Mornar Igor Soban/PIXSELL

Košarkaši Cibone došli su do prve pobjede u novoj sezoni ABA lige svladavši u Draženovom domu Mornar iz Bara s 91-88.

Gosti su bili vrlo raspucani na početku i za početnih sedam minuta stvorili su 12 koševa prednosti (9-21). Ipak, Cibona nije dopustila veće odvajanje Mornara, a tricom Borne Kapuste s 10 metara u zadnjoj sekundi prvog poluvremena, domaća momčad je odmor dočekala sa zaostatkom od sedam koševa (40-47).

Cibona je odlično počela drugo poluvrijeme i u 25. minuti prvi put došla do vodstva (56-53). Ipak, Mornar je u zadnju četvrtinu ušao s vodstvom 65-69. Kad su gosti košem Piercea poveli sa 72-81 u 35. minuti, činilo se da će Cibona doživjeti i treći poraz u regionalnom natjecanju. No, sjajno je završnicu odigrao Filip Bundović koji je u posljednjih pet minuta postigao 11 od Ciboninih 19 koševa, asistirao za tricu Bakovića i pogodio sva četiri slobodna bacanja u završnih 15 sekundi utakmice.

Upravo je Filip Bundović predvodio Cibonine strijelce s 25 koševa i sedam skokova. Borna Kapusta je ubacio 21 poen i podijelio šest asistencija. Ivan Perasović je postigao 14 koševa, a Marko Baković 11 uz šest skokova. Kod Mornara je Amerikanac Daron Russell s 35 poena bio najbolji strijelac utakmice, a uz to je imao i osam asistencija.