Andrija Nikolić: Borimo se i dalje, nema predaje

Rukometaši Gorice nastavili su s rezultatskim uzletom. Na otvaranju Lige za ostanak ostvarili su novu pobjedu, treću uzastopnu. Vodeće Sesvete porazili su na njihovom parketu s minimalnih 24:23. Tri minute prije kraja nije slutilo na dobro, jer domaći je sastav imao vodstvo od 23:21, no Luka Marjanović s jednim te Luka Lovre Klarica s dva zgoditka kreiraju preokret u koji je veliki obol dao i vratar Tomislav Sladoljev, koji je u završnim sekundama utakmice obranio sedmerac Darku Mršiću.

-Što reći na kraju, nego da smo odigrali dobro. Cijelo vrijeme bili smo u zaostatku, no pokazali smo karakter i nismo se predali niti jednog trenutka, za što smo na kraju nagrađeni pobjedom- jutro nakon pobjede će trener goričkih rukometaša Andrija Nikolić.

Drugi dio prvenstva Goričani su otvorili upravo gostovanjem kod Sesveta kada su doživjeli rezultatsku katastrofu (35:24), no u samo mjesec i pol dana mnoge su se stvari promijenile, te je Gorica izrasla u respektabilnu momčad, koja je u stanju igrati sa svima.

-Znali smo da je to tada bila igra ispod svakog nivoa, dok su oni odigrali na svom maksimumu. Znali smo da se s njima može igrati, što smo pokazali u sinoćnjoj utakmici- priča nam Nikolić.

Pobjeda je nažalost skupo plaćena, jer u dvadesetoj minuti teže se ozlijedio vratar Ivan Vekić, kojega je na najbolji mogući način zamijenio Tomislav Sladoljev koji je do kraja susreta sakupio devet obrana, uključujući i presudni sedmerac u posljednjim sekundama utakmice.

-Tompa je obranio sve, pa i više od toga- kratko će zadovoljni trener, koji je već započeo s pripremom utakmice protiv Varaždina 1930.

-Trebamo i dalje nastaviti u ovom ritmu. Nastavljamo dalje s ovom našom borbom gdje nema predaje- poručio je za kraj Andrija Nikolić.

Po već uobičajenom ritmu goričke strijelce predvodio je Davor Ćavar koji je postigao osam zgoditaka, četiri je pridodao Hrvoje Ceković, a po tri Luka Lovre Klarica i Antonio Ljubić.