Ana Konjuh u drugom kolu turnira u Adelaideu

U prvom kolu svladala je Australku Dariju Saville
ana konjuh Marko Prpić/PIXSELL

Hrvatska tenisačica Ana Konjuh plasirala se u drugo kolo WTA turnira u Adelaideu pobijedivši u prvom kolu Australku Dariju Saville sa 6-2, 7-6 (4).

Konjuh je u meč krenula odlično, povela s 4-1 uz dva breaka i za 33 minute osvojila prvi set. U drugom setu je 27-godišnja Australka, otprije poznata pod djevojačkim prezimenom Gavrilova, povela s 4-1, ali samo uz jedan break prednosti, na što je Dubrovčanka odgovorila nizom od tri gema za izjednačenje na 4-4. Kako do kraja seta više nije bilo breakova, odluka je pala u tie-breaku u kojem je Konjuh kod 6-4 došla do prve meč-lopte koju je i pretvorila u pobjedu.

Hrvatska tenisačica u drugom će kolu igrati protiv 6. nositeljice, Čehinje Markete Vondroušove.