2. HNL: BSK prekinuo niz poraza, Dinamo II bolji od Osijeka II

Zagreb: U 17. kolu Druge HNL sastali se Dinamo II i Osijek II Igor Kralj/PIXSELL

Nogometaši BSK-a pobijedili su Solin na domaćem terenu s minimalnih 1-0 u dvoboju 17. kola 2. HNL.

Prekinuo je time BSK niz od čak šest ligaških poraza, a zaslužan je za to bio Matija Mišić koji je u 64. minuti postigao jedini pogodak na susretu. BSK se ovom pobjedom podigao na deveto mjesto ljestvice, dok su Solinjani ostali itekako ugroženi na svojoj pretposljednjoj poziciji.

U ogledu sastava koji se od iduće sezone više neće moći nadmetati u drugoligaškom okruženju Dinamo II je u Zagrebu pobijedio Osijek II s 2-1. Gosti su poveli već u šestoj minuti golom La Torrea, ali je domaćin okrenuo rezultat do kraja susreta. Prvo je Barišić u 12. izjednačio, dok je Dennis Gyamfi u 56. zabio za pobjedu Dinama II.

REZULTATI
2. HNL, 17. KOLO: Dinamo II – Osijek II 2-1 (Barišić 12, Gyamfi 56 / La Torre 6), BSK – Solin 1-0 (Mišić 64), Kustošija – Croatia 2-1 (Grgić 62, Vukelić 87 / Šabić 33-11m), Varaždin – Cibalia 1-0 (Kolarić 90+1), Orijent 1919 – Rudeš 0-1 (Gudelj 79), Dubrava Tim Kabel – Jarun 1-0 (Ibiši 27), Dugopolje – Sesvete 2-1 (Brnić 34, 39 / Cortes 15)