Zubac ubacio 16 poena, Bogdanović pet, a Šarić četiri

Sve momčadi hrvatskih košarkaša poražene su u sinoćnjim utakmicama
ivica zubac Davor Javorović/PIXSELL

Prošlosezonski finalisti NBA lige i momčad s trenutačno najboljim omjerom u čitavoj ligi, Boston Celticsi deklasirali su kao gosti dosad vodeći sastav Zapada Phoenix Sunse sa 125-98 u derbiju večeri u najjačoj košarkaškoj ligi na svijetu. Priliku da odigra čitavu posljednju četvrtinu kod domaćih dobio je Dario Šarić te je za to vrijeme postigao četiri koša uz šest skokova.

Vrh Zapada preuzeli su New Orleans Pelicansi 104-98 domaćom pobjedom protiv Detroit Pistonsa. Bojan Bogdanović za 20:10 minuta provedenih u igri ubacio je pet koševa uz tri skoka.

Los Angeles Clippersi neočekivano su izgubili kod najlošije momčadi čitave lige Orlando Magica, domaći su slavili sa 116-111 nakon produžetka. Hrvatski košarkaš Ivica Zubac postigao je 16 poena uz 13 skokova te jednu asistenciju i dvije blokade.