Plemići slavili u lutriji jedanaesteraca

Zrinjski prošao nakon drame

BiH prvak Zrinjski, kojeg vodi hrvatski stručnjak Krunoslav Rendulić, plasirao se u 2. pretkolo nogometne Lige prvaka
Mostar:  HŠK Zrinjski i FC Urartu susreli se u uzvratnoj utakmici 1. pretkola Lige prvaka Denis Kapetanovic/PIXSELL

BiH prvak Zrinjski, kojeg vodi hrvatski stručnjak Krunoslav Rendulić, plasirao se u 2. pretkolo nogometne Lige prvaka nakon što je poslije drame izvođenja jedanaesteraca izbacio armenskog prvaka Urartu.

Osvajač dvostruke krune u BiH je otvorio kvalifikacije za Ligu prvaka gostujućom 1-0 pobjedom protiv Urartua, no u uzvratu su Armenci nakon produžetaka slavili s 3-2 pa je susret razriješen izvođenjem jedanaesteraca. Plemići su bili bolji i na koncu su slavili s 4-3 preskočivši prvu prepreku u kvalifikacijama Lige prvaka nakon sedam neuspjelih pokušaja.

Zrinjski je poveo u 27. minuti golom Nemanje Bilbije, no gosti su u nastavku susreta s dva gola okrenuli rezultat izborivši produžetak. Izjednačio je Narek Grigorijan u 74. minuti, a susret je u produžetak gurnuo Aras Ozbiliz golom iz kaznenog udarca u sudačkoj nadoknadi. Hrvatski nogometaš Tomislav Kiš je u 94. minuti realizirao jedanaesterac za 2-2 i rezultat koji je vodio domaćina dalje. Međutim, u sudačkoj nadoknadi prvog produžetka Artem Maksimenko je vratio Urartu u prednost.

Kako više nije bilo golova pitanje pobjednika je odlučeno nakon jedanaesteraca. Prvi su do prednosti došli Armenci nakon što je u trećoj seriji Damir Zlomislić prebacio gol. Uzvratio mu je u 4. seriji Eduardo pogodivši prečku, a u posljednjoj, petoj seriji je Marko Marić obranio udarac Armana Gazarjana, da bi kapetan Hrvoje Barišić pogodio za pobjedu.

Za Zrinjski su nastupila čak osmorica hrvatskih nogometaša. Branio je Marko Marić, dok su Antonio Ivančić i Matej Senić odigrali cijeli susret. Mario Ćuže je igrao do 61. minute, Dario Čanađija je igrao do 75. minute, Mario Tičinović i Luka Marin do 80. minute, dok je Tomislav Kiš ušao u igru u 94. minuti.