Zlatko Dalić: Sve je u našim rukama

UEFA Europsko prvenstvo 2020, Hrvatska – Češka Luka Stanzl/PIXSELL

Pružili smo dva lica, ali i dalje je sve u našim rukama, kazao je izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Zlatko Dalić nakon 1-1 protiv Češke u susretu 2. kola D skupine EP-a.

-Bilo je ovo realnih 1-1, a mi smo pružili dva lica. Prvo poluvrijeme smo bili slabi, loše smo ušli u utakmicu, trošili energiju na nepotrebne presinge. Nakon penala smo se malo digli, pokušali vratiti u utakmicu. Drugo poluvrijeme smo stali drugačije. Bili smo bolji, stvorili smo nekoliko prilika i uspjeli smo izjednačiti. Na kraju nas tih 1-1 ostavlja u igri- istaknuo je Dalić.

Hrvatska je ovim rezultatom osvojila prvi bod u skupini i ostala u igri za prolaz.

-Mislim da će pobjeda protiv Škotske biti dovoljna za prolaz, najvažnija su tri boda. Nama je data još jedna prilika protiv Škotske. Sve skupa mora biti kvalitetnije i bolje- kazao je hrvatski strateg.