Zaustavljena serija rugvičkih rukometaša, Ivančici minimalna pobjeda

Svakoj seriji jednom mora doći kraj
DSC_9347

Lišena svih rezultatskih imperativa momčad Rugvice otišla je put Ivanca na noge Ivančici. Nakon što su prije dva tjedna osigurali plasman u viši rang 21. uzastopnom pobjedom, Rugvičani su kod prvih pratitelja željeli nastaviti taj niz. No, svakoj seriji jednom mora doći kraj, pa je tako domaća Ivančica u susretu koji je s pravom ponio epitet derbija slavila s minimalnih 34:33 nanijevši rugvičkim rukometašima prvi prvenstveni poraz.

U utakmici s puno golova u završnici su se bolje snašli domaći rukometaši. Rugvičani nije pomoglo niti dobro izdanje vratara, koji su zajedno imali 20-ak obrana. Izjednačena utakmica odlučena je u posljednjim minutama. Rugvica je u 56. povela s 32:30 i stigla nadomak bod(ova), no s brza dva gola domaći se rukometaši vraćaju u utakmicu. Bočkaj vraća prednost na stranu Rugvice, da bi Ivančica preko Fodreka i Zrinskog povela s 34:33 u 59. minuti. Iako su u posljednjih 40-ak sekundi ušli s igračem manje, Rugvičani su se obranili i preko Ivankovića krenuli u kontru, no tehnička pogreška (koraci, opa.) odnijela im je nadu u pozitivan ishod.

Nikola Ivanković s 10 i Tian Borovec sa 6 golova bili su najbolji strijelci Rugvice, dok je Vedran Huđ zabio sedam za Ivančicu.