fbpx

01Portal - Prikazujem sadržaj po oznakama: 3 HRL Središte
Srijeda, 12 Prosinac 2018 16:40

Poraz rukometašica Rugvice u Sesvetama

Rukometašice Rugvice na gostovanju u Sesvetama kod druge ekipe Sesvete Agroproteinke doživjele su drugi ovosezonski poraz. Bio je to derbi susret desetog kola u kojem su se sastale dvije vodeće ekipe lige, a uspješnije su bile mlade Sesvećanke koje su slavile s 31:28 nastavivši tako ovosezonski niz bez poraza.

Od početka se dalo naslutiti kako će ovo biti dobra, čvrsta i borbena utakmica koja pobjedniku donosi prvo mjestu na kraju jesenskog dijela. Rugvičanke otvaraju susret serijom od 4:1 što je trenera domaće ekipe prisililo da zatraži minutu predaha, nakon čega domaće igračice ubacuju u brzinu više i polako vraćaju zaostatak. Rezultat je u egalu bio do 20. minute kada Rugvičanke lošom serijom na poluvrijeme odlaze s pet golova zaostatka (16:11).

Nakon predaha Rugvičanke su imale težak zadatak i cijelo poluvrijeme su lovile rezultatski minus. Dvije minute prije kraja Rugvičanke uspijevaju smanjiti domaću prednost na samo gol zaostatka, ali nažalost sreća ovoga puta nije bila na njihovoj strani te su na kraju pobjedu odnijele mlade domaće igračice. Najefikasnija u redovima Rugvičanki bila je Stela Jakšić s postignutih 12 golova, dok je kod domaće ekipe najefikasnija bila Lara Burić s također 12 golova.

Rugvičanke u posljednjem ovogodišnjem kolu, u nedjelju s početkom u 16,15 ugošćuju ekipu Samobora II gdje će tražiti nove bodove i povratak na pobjedničke staze.

3. HRL- SREDIŠTE, 10. KOLO
ŽRK SESVETE AGROPROTEINKA II – ŽRK RUGVICA 31:28 (16:11)
ŽRK SESVETE AGROPROTEINKA II: Lokas, Pehar 7, Gunjević, Čoraš 1, Gavrilović, Jurić 3, Grlić 3, Brkić 2, Cvitanović 1, Mamić, Burić 12, Kocijan 2. TRENER: Branko Šebek
ŽRK RUGVICA: Sikra, Jurić, Budim 1, Remenar 5, Vincek 3, M. Ceren, Kovačević 3, Ivanda 1, N. Ceren, Hlupić, Jukić, Jakšić 12, Krznar. TRENERICA: Andrea Mikulić

Objavljeno u Sport

U devetom kolu 3. HRL – Središte rukometašice Rugvice ostvarile su uvjerljivu pobjedu na domaćem terenu protiv ekipe Gorice riješivši utakmicu u svoju korist rezultatom 35:15. Rugvičanke su tako nastavile niz nepobjedivosti na domaćem terenu, prezentiravši još jednom dobru partiju, koja je mogla zadovoljiti sve okupljene na tribinama. Dobra obrana i realizacija u napadu ponovno ekipi trenerice Andreje Mikulić već u prvom poluvremenu donosi nova dva boda.

Domaće igračice od samog su početka pokazale tko je gazda na terenu, a samo jedan primljeni zgoditak u dvadeset minuta igre, pokazuje kako su u ovu utakmicu ušle koncentrirano i ozbiljno bez obzira na to što su ugostile devetoplasiranu ekipu lige.

Kako je utakmica bila riješena već u prvom dijelu, sve domaće igračice dobile su priliku za igrom, a prvi strijelac ekipe bila je Iva Budim s 10 golova.

U sljedećem kolu ekipu iz Rugvice očekuje gostovanje u Sesvetama kod ekipe Sesveta 2.

3. HRL- SREDIŠTE, 9. KOLO
ŽRK RUGVICA – ŽRK GORICA 35:15 (20:6)
ŽRK RUGVICA: Sikra, Jurić 4, Budim 10, Remenar 2, Vincek 4, M. Ceren 1, Kovačević 5, Ivanda, N. Ceren 1, Hlupić 2, Jukić, Kampić 2, Jakšić 4, Krznar, Tolić. TRENERICA: Andrea Mikulić
ŽRK GORICA: Pavić, Čančar, Mihaljević 2, Tolić, Nedić, Vajdić 1, Kos 7, Kuduz 2, Črnjević 1, Grgić, Treščec 2. TRENER: Dražen Vezmar

Srijeda, 17 Listopad 2018 15:25

Rugvičanke i u Petrinji demonstrirale nadmoć

Seniorke Rugvice u trećem kolu 3. HRL- Središte gostovale su u Petrinji kod ekipe Petrinije gdje su upisale još jednu uvjerljiviju pobjedu. Ovoga puta Rugvičanke su slavile s 38:24.

Ključ utakmice bio je u dobrom otvaraju od strane igračica Andreje Mikulić, koje su zarana pokazale domaćim rukometašicama tko je gazda na terenu. Iako su u drugih trideset minuta ušle pomalo nervozno, dajući na trenutak domaćim rukometašicama nadu u povratak, ipak sredinom drugog dijela kreću sa svojom igrom te utakmicu završavaju s velikih +14.

Deset pogodaka za Rugvicu postigla je Remenar, dok su po osam pridodale Kampić i Remenar.

Na startu nove sezone u 3. HRL- Središte rukometašice Rugvice pod vodstvom nove trenerice Andreje Mikulić upisale su uvjerljivu pobjedu na gostovanju u Dubravi, gdje su istoimenu domaću ekipu porazile s 34:15.

Rezultat je bio neizvjestan tek u prvih desetak minuta, nakon kojih Rugvičanke preuzimaju kontrolu nad susretom. Kako je ekipa Dubrave u sastavu imala tek sedam igračica, trećim isključenjem Ane Rupčić u 34. minuti Dubrava je ostala s igračicom manje do kraja utakmice. Rugvičanke su tako do isteka šezdesete minute samo povećavale svoju prednost za konačnih +19. U redovima Rugvice najefikasnije bile su Sandra Remenar i Stela Jakšić koje su postigle po sedam zgoditaka.

U nedjelju 7. listopada, s početkom u 17,30 Rugvičanke na domaćem terenu dočekuju ekipu Lokomotive 3.

3. HRL- SREDIŠTE, 1. KOLO
ŽRK DUBRAVA – ŽRK RUGVICA 15:34 (7:17)
ŽRK DUBRAVA: Sušac 4, Derbuc, Sever 1, Beg 5, Rupčić 4, Ivanović, Petrina 1. TRENER: Zvonko Kardum
ŽRK RUGVICA: Sikra, Budim 3, Remenar 7, Kovačević 5, Ivanda 4, Hlupić 4, Jukić, Kampić 4, Jakšić 7. TRENERICA: Andrea Mikulić

Utorak, 08 Svibanj 2018 11:53

ŽRK Gorica sezonu završila pobjednički

U posljednjoj ovosezonskoj utakmici rukometašice Gorice ostvarile su pobjedu nad drugom ekipom Ivanića. Nakon šezdeset minuta igre domaće su igračice slavile s 27:21, došavši do pobjede u nastavku susreta u kojem su stvari u svoje ruke uzele Filipa Merić i Martina Koprivnjak koje su postigle po devet pogodaka.

-Mogu reći kako je iza nas dobra sezona usprkos svim nedaćama koje su nas pratile. Rezultatskog imperativa nismo imali, jedino što sam tražio od djevojaka bilo je da uživaju u igri- rekao nam je predsjednik ŽRK Gorica, Dražen Čurek koji je uz nekolicinu prijatelja uspio spasiti klub od gašenja.

-Kad se sve sagleda zadovoljan sam jer uspjeli smo održati klub. Danas imamo pedesetak igračica u školi rukometa i seniorkama kojima se još jednom zahvaljujem na odrađenoj sezoni. Temelji su tu, vjerujem kako ćemo sve nadograditi- kazao nam je Čurek.

Posljednja utakmica sezone bila je ujedno i oproštajna za Filipu Merić koja se s parketa seli na klupu, te u ŽRK Gorica nastavlja s trenerskim radom koji je odrađivala i do sada.

U posljednjem, 26. kolu 3. HRL- Središte rukometašice Rugvice u gostima u Sesvetama s minimalnih 29:28 svladale su drugu ekipu Sesveta Agroproteinke, čime su premijernu sezonu u višem rangu Rugvičanke završile kao drugoplasirana ekipa.

Domaću ekipu većinom čine igračice 2002. godište koje su četvrta ekipa u državi u tom godištu, zbog čega se očekivala tvrda i neizvjesna utakmica. Utakmicu bolje otvaraju domaće igračice koje laganim zgodicima kažnjavaju napadačke greške rukometašica Rugvice koje na odmor odlaze s minimalnim zaostatkom. Drugo poluvrijeme igralo se gol za gol sve do posljednjih desetak kada se igračice Rugvice uspijevaju rezultatski odvojiti i na kraju slaviti, čime su na najbolji mogući način završile sezonu.

Budući da je Rugvici ovo bila prva sezona u 3.HRL – Središte, drugo mjesto označeno je velikim uspjehom. Kako su nam rekli iz kluba sada slijedi odigravanje turnira i pripreme za sljedeću sezonu u kojoj će cilj biti napad na prvo mjesto i plasman u Drugu ligu.

3. HRL SREDIŠTE, 26. KOLO
RK SESVETE AGROPROTEINKA II – ŽRK RUGVICA 28:29 (14:13)
RK SESVETE AGROPROTEINKA II: Lokas, Pehar 9, Ćoraš 1, Gavrilović, Grlić 2, Brkić 2, Cvitanović 1, Mamić, Burić 5, Kocijan 8. TRENER: Branko Šebek
ŽRK RUGVICA: Jukić, Budim, Kirin 1, Jakšić 2, Vincek 3, Ceren, Kovačević 1, Ivanda 4, Hlupić 3, Sikra, Kampić 8, Šver, Remenar 7, Jelinić, Obrstar. TRENERICA: Andrea Mikulić

Rukometašice Rugvice u posljednjem ovogodišnjem domaćem susretu doživjele su poraz. Rezultatom 32:29 slavila je druga ekipa Samobora, koja je iskoristila sve ono što su im domaće igračice ponudile.

Bila je to utakmica prepuna preokreta, u kojoj su se ekipe izmjenjivale u vodstvu.Iako je iskustvo bilo na strani Rugvice, brža i poletnija ekipa Samobora iskoristila je brojne promašene zicere domaće ekipe i na kraju osvojila dva boda. Najviše problema domaćoj je ekipi zadala Maja Božić koja je susret završila s osam zgoditaka.

U posljednjem kolu koje se igra danas rukometašice Rugvice očekuje gostovanje u Sesvetama kod druge ekipe Sesveta Agroproteinke.

3. HRL SREDIŠTE, 25. KOLO
ŽRK RUGVICA – ŽRK SAMOBOR II 29:32 (16:15)
ŽRK RUGVICA: Jukić, Budim 2, Kirin 12, Jakšić, Ceren Kovačević, Ivanda, Hlupić, Sikra, Kampić 3, Remenar 8, Jelenić, Obrstar 4. TRENERICA: Andrea Mikulić
ŽRK SAMOBOR II: Haramina 2, Radek 4, Vapnar 6, Belanić 3, Kupres, Katanec 4, Karasman, Božić 8, Matijaščić 3. Kovač 2. TRENER: Darijo Gaća

Srijeda, 25 Travanj 2018 10:26

Visoka pobjeda Rugvičanki

U 24. kolu 3. Lige- Središte rukometašice Rugvice ugostile su drugu ekipu Trešnjevke. Bio je to susret lišen svake rezultatske neizvjesnosti, jer domaće su igračice slavile s uvjerljivih 42:22.

Rugvica utakmicu otvara serijom od 5 pogodaka, ali par promašenih zicera i tehničke greške omogućuju gošćama da se na trenutak vrate u igru. Kod rezultata 5:5 trenerica domaće ekipe, Andrea Mikulić zove time out, nakon čega su se njene cure trgnule i ponovno preuzele vodstvo koje su do kraja povećale na konačnih +20.

Dva kola prije kraja prvenstva Rugvičanke čvrsto drže drugu poziciju na tablici, a u sljedećem susretu koji je na rasporedu u nedjelju s početkom u 20,15 sati ugostit će drugu ekipu Samobora.

3. HRL SREDIŠTE, 24. KOLO
ŽRK RUGVICA – ŽRK TREŠNJEVKA II 42:22 (17:8)
ŽRK RUGVICA: Sikra, Budim 2, Kirin 6, Jakšić 7, Ceren 1, Ivanda 4, Hlupić 2,Jelinić, Kampić 4, Šver, Remenar 8, Obrstar 8. TRENERICA: Andrea Mikulić
ŽRK TREŠNJEVKA II: Grgečić, Hleb 1, Crnolatac 5, Pufek, Petković 9, Čemeraš 4, Vurbić 3. TRENER: Ivan Čaharija

23.kolo 3. HRL Središte rukometašicama Rugvice donijelo je gostovanje u Dubravi kod istoimene ekipe koju su porazile s uvjerljivih 30:19.

Rugvičanke utakmicu otvaraju serijom od 4:0, te stečenu prednost zadržavaju tijekom cijelog prvog dijela koje završavaju s vodstvom 13:7. Izvrsna je na golu bila Sanja Sikra koja je curama iz Dubrave zadavala najviše muka, što se vidi i po samo 19 primljenih zgoditaka. U drugom poluvremenu nastavlja se dobra igra Rugvičanki koje susret završavaju s +11 (30:19), što je omogućilo da sve cure dobe priliku za igrom.

Aktivna je bila i ekipa djevojčica 2004. godišta i mlađe koje su u Dardi odigrale deseto kolo državne lige gdje su ostvarile pobjede protiv Darde (23:17) i Đakova (19:11), čime su kolo prije kraja potvrdile plasman među 20 najboljih hrvatskih ekipa.

3. HRL SREDIŠTE, 23. KOLO
ŽRK DUBRAVA – ŽRK RUGVICA 19:30 (7:13)
ŽRK DUBRAVA: Ivanović, Marković, Sušac 1, Švigač 10, Knežević 2, Gotal 2, Beg, Mesić, Rupčić 4. TRENER: Zvonko Kardum
ŽRK RUGVICA: Sikra, Budim, Kirin 8, Jakšić 2, Vincek 3, Ceren 1, Kovačević 1, Ivanda 5, Hlupić 1, Jukić, Kampić 2, Remenar 6, Jelinić. TRENERICA: Mirjana Ljubičić

Rugvičanke su u 22.kolu 3.HRL - Središte na domaćem terenu dočekale susjednu ekipu Dugog Sela II koju su uvjerljivo porazile s 38:19.

Susjedski derbi do sredine prvog poluvremena igrao se gol za gol. Pred kraj prvog poluvremena Rugvičanke zabijaju par lakih golova i na predah odlaze s prednosti od četiri pogotka. U drugom poluvremenu Rugvičanke pojačavaju igru u obrani, a golmanski dvojac Sikra - Jukić zaključao je svoja vrata velikih 14 minuta. Serijom od 12:0 Rugvičanke su pitanje pobjednika riješile već do sredine drugog dijela.

Na kraju je završilo s visokih +19 za domaću ekipu, koja se četiri kola prije kraja prvenstva nalazi na trećem mjestu.

3. HRL SREDIŠTE, 22. KOLO
ŽRK RUGVICA – ŽRK DUGO SELO II 38:19 (14:10)
ŽRK RUGVICA: Sikra, Nuši, Budim 9, Kirin 8, Jakšić 1, Vincek 2, Ceren 2, Kovačević 4,Ivanda 2, Hlupić 5, Jukić, Kampić, Remenar 5, Jelinić. TRENERICA: Andrea Mikulić
ŽRK DUGO SELO II: Pavić, Jagić 1, Lomić 2, P. Jakešević 4, Kantura 6, Stojanović 3, Nikolić 1, Hršak, Antunović 2, N. Jakešević. TRENER: Nenad Plašić

01Portal

01portal cilja informirati građane Grada Zagreba i Zagrebačke županije o svim relevantnim zbivanja u Zagrebu i županiji. Stoga je naša ciljana skupina populacija u Gradu Zagrebu i u Zagrebačkoj županiji. Zbog stalnih kretanja ljudi između grada i županije ovaj format portala ima posebnu vrijednost. Ni jedan drugi portal ne cilja na ovaj način informirati i kroz interakciju s građanima podijeliti informacije sa svih razina organizacije lokalne uprave.