01Portal - Prikazujem sadržaj po oznakama: 3 HRL Središte
Srijeda, 17 Listopad 2018 15:25

Rugvičanke i u Petrinji demonstrirale nadmoć

Seniorke Rugvice u trećem kolu 3. HRL- Središte gostovale su u Petrinji kod ekipe Petrinije gdje su upisale još jednu uvjerljiviju pobjedu. Ovoga puta Rugvičanke su slavile s 38:24.

Ključ utakmice bio je u dobrom otvaraju od strane igračica Andreje Mikulić, koje su zarana pokazale domaćim rukometašicama tko je gazda na terenu. Iako su u drugih trideset minuta ušle pomalo nervozno, dajući na trenutak domaćim rukometašicama nadu u povratak, ipak sredinom drugog dijela kreću sa svojom igrom te utakmicu završavaju s velikih +14.

Deset pogodaka za Rugvicu postigla je Remenar, dok su po osam pridodale Kampić i Remenar.

Objavljeno u Sport

Na startu nove sezone u 3. HRL- Središte rukometašice Rugvice pod vodstvom nove trenerice Andreje Mikulić upisale su uvjerljivu pobjedu na gostovanju u Dubravi, gdje su istoimenu domaću ekipu porazile s 34:15.

Rezultat je bio neizvjestan tek u prvih desetak minuta, nakon kojih Rugvičanke preuzimaju kontrolu nad susretom. Kako je ekipa Dubrave u sastavu imala tek sedam igračica, trećim isključenjem Ane Rupčić u 34. minuti Dubrava je ostala s igračicom manje do kraja utakmice. Rugvičanke su tako do isteka šezdesete minute samo povećavale svoju prednost za konačnih +19. U redovima Rugvice najefikasnije bile su Sandra Remenar i Stela Jakšić koje su postigle po sedam zgoditaka.

U nedjelju 7. listopada, s početkom u 17,30 Rugvičanke na domaćem terenu dočekuju ekipu Lokomotive 3.

3. HRL- SREDIŠTE, 1. KOLO
ŽRK DUBRAVA – ŽRK RUGVICA 15:34 (7:17)
ŽRK DUBRAVA: Sušac 4, Derbuc, Sever 1, Beg 5, Rupčić 4, Ivanović, Petrina 1. TRENER: Zvonko Kardum
ŽRK RUGVICA: Sikra, Budim 3, Remenar 7, Kovačević 5, Ivanda 4, Hlupić 4, Jukić, Kampić 4, Jakšić 7. TRENERICA: Andrea Mikulić

Utorak, 08 Svibanj 2018 11:53

ŽRK Gorica sezonu završila pobjednički

U posljednjoj ovosezonskoj utakmici rukometašice Gorice ostvarile su pobjedu nad drugom ekipom Ivanića. Nakon šezdeset minuta igre domaće su igračice slavile s 27:21, došavši do pobjede u nastavku susreta u kojem su stvari u svoje ruke uzele Filipa Merić i Martina Koprivnjak koje su postigle po devet pogodaka.

-Mogu reći kako je iza nas dobra sezona usprkos svim nedaćama koje su nas pratile. Rezultatskog imperativa nismo imali, jedino što sam tražio od djevojaka bilo je da uživaju u igri- rekao nam je predsjednik ŽRK Gorica, Dražen Čurek koji je uz nekolicinu prijatelja uspio spasiti klub od gašenja.

-Kad se sve sagleda zadovoljan sam jer uspjeli smo održati klub. Danas imamo pedesetak igračica u školi rukometa i seniorkama kojima se još jednom zahvaljujem na odrađenoj sezoni. Temelji su tu, vjerujem kako ćemo sve nadograditi- kazao nam je Čurek.

Posljednja utakmica sezone bila je ujedno i oproštajna za Filipu Merić koja se s parketa seli na klupu, te u ŽRK Gorica nastavlja s trenerskim radom koji je odrađivala i do sada.

U posljednjem, 26. kolu 3. HRL- Središte rukometašice Rugvice u gostima u Sesvetama s minimalnih 29:28 svladale su drugu ekipu Sesveta Agroproteinke, čime su premijernu sezonu u višem rangu Rugvičanke završile kao drugoplasirana ekipa.

Domaću ekipu većinom čine igračice 2002. godište koje su četvrta ekipa u državi u tom godištu, zbog čega se očekivala tvrda i neizvjesna utakmica. Utakmicu bolje otvaraju domaće igračice koje laganim zgodicima kažnjavaju napadačke greške rukometašica Rugvice koje na odmor odlaze s minimalnim zaostatkom. Drugo poluvrijeme igralo se gol za gol sve do posljednjih desetak kada se igračice Rugvice uspijevaju rezultatski odvojiti i na kraju slaviti, čime su na najbolji mogući način završile sezonu.

Budući da je Rugvici ovo bila prva sezona u 3.HRL – Središte, drugo mjesto označeno je velikim uspjehom. Kako su nam rekli iz kluba sada slijedi odigravanje turnira i pripreme za sljedeću sezonu u kojoj će cilj biti napad na prvo mjesto i plasman u Drugu ligu.

3. HRL SREDIŠTE, 26. KOLO
RK SESVETE AGROPROTEINKA II – ŽRK RUGVICA 28:29 (14:13)
RK SESVETE AGROPROTEINKA II: Lokas, Pehar 9, Ćoraš 1, Gavrilović, Grlić 2, Brkić 2, Cvitanović 1, Mamić, Burić 5, Kocijan 8. TRENER: Branko Šebek
ŽRK RUGVICA: Jukić, Budim, Kirin 1, Jakšić 2, Vincek 3, Ceren, Kovačević 1, Ivanda 4, Hlupić 3, Sikra, Kampić 8, Šver, Remenar 7, Jelinić, Obrstar. TRENERICA: Andrea Mikulić

Rukometašice Rugvice u posljednjem ovogodišnjem domaćem susretu doživjele su poraz. Rezultatom 32:29 slavila je druga ekipa Samobora, koja je iskoristila sve ono što su im domaće igračice ponudile.

Bila je to utakmica prepuna preokreta, u kojoj su se ekipe izmjenjivale u vodstvu.Iako je iskustvo bilo na strani Rugvice, brža i poletnija ekipa Samobora iskoristila je brojne promašene zicere domaće ekipe i na kraju osvojila dva boda. Najviše problema domaćoj je ekipi zadala Maja Božić koja je susret završila s osam zgoditaka.

U posljednjem kolu koje se igra danas rukometašice Rugvice očekuje gostovanje u Sesvetama kod druge ekipe Sesveta Agroproteinke.

3. HRL SREDIŠTE, 25. KOLO
ŽRK RUGVICA – ŽRK SAMOBOR II 29:32 (16:15)
ŽRK RUGVICA: Jukić, Budim 2, Kirin 12, Jakšić, Ceren Kovačević, Ivanda, Hlupić, Sikra, Kampić 3, Remenar 8, Jelenić, Obrstar 4. TRENERICA: Andrea Mikulić
ŽRK SAMOBOR II: Haramina 2, Radek 4, Vapnar 6, Belanić 3, Kupres, Katanec 4, Karasman, Božić 8, Matijaščić 3. Kovač 2. TRENER: Darijo Gaća

Srijeda, 25 Travanj 2018 10:26

Visoka pobjeda Rugvičanki

U 24. kolu 3. Lige- Središte rukometašice Rugvice ugostile su drugu ekipu Trešnjevke. Bio je to susret lišen svake rezultatske neizvjesnosti, jer domaće su igračice slavile s uvjerljivih 42:22.

Rugvica utakmicu otvara serijom od 5 pogodaka, ali par promašenih zicera i tehničke greške omogućuju gošćama da se na trenutak vrate u igru. Kod rezultata 5:5 trenerica domaće ekipe, Andrea Mikulić zove time out, nakon čega su se njene cure trgnule i ponovno preuzele vodstvo koje su do kraja povećale na konačnih +20.

Dva kola prije kraja prvenstva Rugvičanke čvrsto drže drugu poziciju na tablici, a u sljedećem susretu koji je na rasporedu u nedjelju s početkom u 20,15 sati ugostit će drugu ekipu Samobora.

3. HRL SREDIŠTE, 24. KOLO
ŽRK RUGVICA – ŽRK TREŠNJEVKA II 42:22 (17:8)
ŽRK RUGVICA: Sikra, Budim 2, Kirin 6, Jakšić 7, Ceren 1, Ivanda 4, Hlupić 2,Jelinić, Kampić 4, Šver, Remenar 8, Obrstar 8. TRENERICA: Andrea Mikulić
ŽRK TREŠNJEVKA II: Grgečić, Hleb 1, Crnolatac 5, Pufek, Petković 9, Čemeraš 4, Vurbić 3. TRENER: Ivan Čaharija

23.kolo 3. HRL Središte rukometašicama Rugvice donijelo je gostovanje u Dubravi kod istoimene ekipe koju su porazile s uvjerljivih 30:19.

Rugvičanke utakmicu otvaraju serijom od 4:0, te stečenu prednost zadržavaju tijekom cijelog prvog dijela koje završavaju s vodstvom 13:7. Izvrsna je na golu bila Sanja Sikra koja je curama iz Dubrave zadavala najviše muka, što se vidi i po samo 19 primljenih zgoditaka. U drugom poluvremenu nastavlja se dobra igra Rugvičanki koje susret završavaju s +11 (30:19), što je omogućilo da sve cure dobe priliku za igrom.

Aktivna je bila i ekipa djevojčica 2004. godišta i mlađe koje su u Dardi odigrale deseto kolo državne lige gdje su ostvarile pobjede protiv Darde (23:17) i Đakova (19:11), čime su kolo prije kraja potvrdile plasman među 20 najboljih hrvatskih ekipa.

3. HRL SREDIŠTE, 23. KOLO
ŽRK DUBRAVA – ŽRK RUGVICA 19:30 (7:13)
ŽRK DUBRAVA: Ivanović, Marković, Sušac 1, Švigač 10, Knežević 2, Gotal 2, Beg, Mesić, Rupčić 4. TRENER: Zvonko Kardum
ŽRK RUGVICA: Sikra, Budim, Kirin 8, Jakšić 2, Vincek 3, Ceren 1, Kovačević 1, Ivanda 5, Hlupić 1, Jukić, Kampić 2, Remenar 6, Jelinić. TRENERICA: Mirjana Ljubičić

Rugvičanke su u 22.kolu 3.HRL - Središte na domaćem terenu dočekale susjednu ekipu Dugog Sela II koju su uvjerljivo porazile s 38:19.

Susjedski derbi do sredine prvog poluvremena igrao se gol za gol. Pred kraj prvog poluvremena Rugvičanke zabijaju par lakih golova i na predah odlaze s prednosti od četiri pogotka. U drugom poluvremenu Rugvičanke pojačavaju igru u obrani, a golmanski dvojac Sikra - Jukić zaključao je svoja vrata velikih 14 minuta. Serijom od 12:0 Rugvičanke su pitanje pobjednika riješile već do sredine drugog dijela.

Na kraju je završilo s visokih +19 za domaću ekipu, koja se četiri kola prije kraja prvenstva nalazi na trećem mjestu.

3. HRL SREDIŠTE, 22. KOLO
ŽRK RUGVICA – ŽRK DUGO SELO II 38:19 (14:10)
ŽRK RUGVICA: Sikra, Nuši, Budim 9, Kirin 8, Jakšić 1, Vincek 2, Ceren 2, Kovačević 4,Ivanda 2, Hlupić 5, Jukić, Kampić, Remenar 5, Jelinić. TRENERICA: Andrea Mikulić
ŽRK DUGO SELO II: Pavić, Jagić 1, Lomić 2, P. Jakešević 4, Kantura 6, Stojanović 3, Nikolić 1, Hršak, Antunović 2, N. Jakešević. TRENER: Nenad Plašić

01Portal

01portal cilja informirati građane Grada Zagreba i Zagrebačke županije o svim relevantnim zbivanja u Zagrebu i županiji. Stoga je naša ciljana skupina populacija u Gradu Zagrebu i u Zagrebačkoj županiji. Zbog stalnih kretanja ljudi između grada i županije ovaj format portala ima posebnu vrijednost. Ni jedan drugi portal ne cilja na ovaj način informirati i kroz interakciju s građanima podijeliti informacije sa svih razina organizacije lokalne uprave.