Gosti pali bez ispaljenog metka

Zadar uvjerljivim izdanjem do prve ABA pobjede u novoj sezoni

Zadar je na kraju slavio s 92-57 za prvu pobjedu hrvatskih predstavnika u novoj sezoni regionalnog ligaškog natjecanja
Zadar i Mornar sastali se u 3. kolu ABA lige Sime Zelic/PIXSELL

Košarkaši Zadra ostvarili su prvu ovosezonsku pobjedu u ABA ligi svladavši crnogorski Mornar iz Bara s 92-57 u utakmici 3. kola odigranoj pred oko 2000 gledatelja u dvorani Krešimir Ćosić na Višnjiku.

Zadrani su potpuno nadigrali indisponiranu gostujuću momčad, iako su imali problema s vanjskim šutom u prvom poluvremenu, pogodivši tek jednu tricu iz 15 pokušaja. No, taj su nedostatak nadoknadili odličnom igrom u obrani i pametnom distribucijom lopte.

Mornar je bez ubačaja bio sve do osme minute utakmice, a u prvoj četvrtini je crnogorska momčad postigla tek šest koševa. Tek zahvaljujući lošem zadarskom šutu za tricu, momčad Danijela Jusupa nije već u prvih deset minuta došla do dvoznamenkaste prednosti. No, dohvatili su je domaći igrači već početkom druge četvrtine i od tada je samo povećavali do najvećih +41 (85-44) u 36. minuti, kad je proradio i vanjski šut.

Luka Božić je bio prvo ime dvoboja s 28 koševa, sedam skokova i četiri asistencije. Prošlogodišnji najkorisniji igrač ABA lige će s 39 valorizacijskih bodova na ovoj utakmici biti jedan od glavnih kandidata za MVP nagradu u 3. kolu. Uz sjajnoj Božića, u drugom poluvremenu se raspucao Dario Drežnjak te završio s 21 poenom, pogodivši pet trica iz osam pokušaja. Po devet koševa su ubacili Adem Mekić i Patrik Jambrović, Lovro Mazalin je imao osam poena i četiri asistencije, a Marko Ramljak je uz sedam koševa došao i do 11 skokova.

Strijelce Mornara predvodili su Nemanja Vranješ s 12 poena i Amerikanac Tay Waller s 11.