Startala nova košarkaška sezona

Zadar lako do pobjede protiv Cibone

Sraz aktualnog hrvatskog prvaka s Višnjika s prošlogodišnjim pobjednikom Kupa Krešimira Ćosića, nije donio previše neizvjesnosti
Zagreb:  KK Cibona i KK Zadar otvorili 1. kolo Favbet Premijer lige u Košarkaškom centru Dražen Petrovi? Goran Stanzl/PIXSELL

Na otvaranju prvenstva Hrvatske za košarkaše, Zadar je u KC Dražen Petrović pobijedio Cibonu s 99-81. Sraz aktualnog hrvatskog prvaka s Višnjika s prošlogodišnjim pobjednikom Kupa Krešimira Ćosića, nije donio previše neizvjesnosti. Cibona je u susret ušla izmučena brojnim problemima, prije svega financijske prilike, i praktički bez “pola sastava” i nije mogla parirati gostima.

Već nakon prve četvrtine bilo je jasno u kojem smjeru ide ova utakmica. Gosti su prvi dio igre dobili s 14 razlike (35-21) i ostatak utakmice bilo je tek odrađivanje posla. Zadar je na poluvremenu imao 16 koševa viška (56-40), a na koncu je susret završio s gostujućih +18.

Zadar su do uvodne pobjede u prvenstvu predvodili Karlo Žganec s 15 koševa i osam skokova, Arijan Lakić s 15 koševa i sedam asistencija, te Lovro Mazalin s 14 koševa, 10 skokova i pet asistencija. Kod Vukova su najefikasniji bili Krešimir Radovčić s 23 koša i pet asistencija, te Ivan Perasović s 22 koša i šest skokova.

U petak se sastaju Dinamo-Zagreb i DepoLink Škrljevo, te Cedevita Junior i Bosco. U subotu će igrati Dubrovnik i Zabok, te Dubrava i Alkar, a u ponedjeljak, 2. listopada Split i Šibenka.