Zadar izgubio već dobivenu utakmicu protiv Budućnosti prokockavši +10 u zadnje dvije minute

Zadru nije pomoglo 34 koša, sedam skokova i šest asistencija Luke Božića
Zadar: Utakmica 7. kola AdmiralBet ABA lige, KK Zadar – KK Budućnost Sime Zelic/PIXSELL

Košarkaši Zadra u susretu sedmog kola ABA lige kao domaćini u dvorani “Krešimir Ćosić” izgubili su od podgoričke Budućnosti sa 103-104 (26-15, 26-28, 29-27, 22-34).

Zadrani su protiv Budućnosti ispustili dobiveno. Dvije minute prije kraja imali su prednost 102-92, no tada su dopustili gostima nekoliko prebrzih poentiranja, da bi u posljednjih pola minute Budućnost s dvije trice Bell-Haynesa i Reynoldsa kompletirala veliki preokret.

Bell-Haynes pogodio je tricu za 103-101 15 sekundi prije kraja, a potom oteo loptu Jordanu pod Zadarskim košem i izbio loptu na šut Reynoldsu koji je ubacio za 103-104 sedam sekundi prije isteka vremena. U posljednjem napadu loptu za Zadar je uzeo njegov najbolji igrač Božić, ali kako je bio zatvoren morao je dodati Žganecu čiji šut nije stigao niti do obruča.

Inače, Zadrani su otvorili utakmicu odličnim šutom kojim su izgradili prednost od 11 koševa već u prvoj četvrtini. Gosti su se u nekoliko navrata uspijevali približiti, sredinom treće četvrtine smanjili su na 57-55, a tada je “povukao” Luka Božić i s nekoliko vrhunskih poteza odveo svoju momčad do vodstva 72-61.

Serijom 11-1 Budućnost je početkom četvrte četvrtine stigla na 82-81, ali tada je Ramljak pogodio tricu, a Drežnjak je dodao dvicu za 87-81. Kada je Božić oteo loptu i poentirao uz dodatno slobodno bacanje za 102-92 izgledalo je kako je pitanje pobjednika odlučeno, ali prepasivna igra u završnici na kraju se osvetila Zadru.

Luka Božić je s 34 koša, sedam skokova i šest asistencija predvodio Zadar, Antonio Jordano je dodao 23, dok je Trae Bell-Haynes s 28 ubačaja bio najefikasniji kod Budućnosti.