Vratar Intera Žiga Frelih šokirao Aldo Drosinu – Interu bod kod Istre 1961

Susret u Puli između Istre 1961 i Intera završio podjelom bodova, rezultatom 2:2
Pula: Istra ugostila Inter iz Zaprešića u 11. kolu HT Prve lige

Jedanaesto kolo HT Prve lige otvoreno je susretom u Puli, u kojem je domaća Istra 1961 ugostila zaprešićki Inter. Svojevrsni derbi začelja završio je bez pobjednika, rezultatom 2:2, a junak susreta bio je vratar Zaprešićana, Žiga Frelih koji je svoga kolegu na suprotnoj strani matirao u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Bio je to dvoboj pun preokreta, jer Inter je nakon prvih 45. minuta imao vodstvo od 1:0 koje im je pogotkom u sedmoj minuti donio Damir Grgić. Nakon samo 65 sekundi igre u drugom dijelu, Istra 1961 preko Antonija Ivančića dolazi do izjednačenja. Rani pogodak donio je razigranijeg domaćina, koji je u 62. minuti došao do drugog pogotka. I ovoga je puta strijelac bio Antonio Ivančić.

Krenuli su u posljednjih dvadesetak minuta igrači Intera po izjednačenje, do kojeg su došli u četvrtoj minuti sudačke nadoknade kada je na opće iznenađenju sviju domaću mrežu za konačnih 2:2 zatresao vratar Žiga Frelih.