Kurilovčanke koje su u pravoj prvenstvenoj utakmici slavile s 26:23, čime su uz Rudar i Lokomotivu II, koja u subotu dolazi u Veliku Goricu zadržale stopostotni učinak
WhatsApp-Image-2022-10-09-at-19.41.06

Treće kolo 2. HRL-Zapad, rukometašicama Udarnika donijelo je gostovanje u Crikvenici, kod ekipe Murvice, koja je u ovaj susret baš kao i Kurilovčanke dočekala s dvije startne pobjede. Posljednjeg gostovanja u Crikvenici u Udarniku se rijetko sjete jer domaće su im igračice očitale lekciju. No, večeras je to bila sasvim druga i bolja priča u kojoj su se na kraju radovale Kurilovčanke koje su u pravoj prvenstvenoj utakmici slavile s 26:23, čime su uz Rudar i Lokomotivu II, koja u subotu dolazi u Veliku Goricu zadržale stopostotni učinak.

Udarnik je poveo 2:0, no do 11. minute uslijedila je 5:0 serija domaćih rukometašica, koje su prednost zadržale do odlaska na odmor. Dijelom, zahvaljujući i vratarki Lei Krznar, koja je u prvom dijelu “skinula” dva sedmerca.

Tamo gdje je ona stala, u posljednjih desetak minuta nastavila je Lena Dunđerović, koja je u presudnim trenucima skinula dva zicera, što su njene suigračice na drugoj strani naplatile s tri uzastopna gola (Gvardiol, Mostarlić, Vincek) te donijele uoči posljednje četiri minute velikih +4 (21:25), što rukometašice Murvice nisu uspjeli dostići, čime je po isteku šezdesete minute moglo započeti veliko slavlje Udarnika.

Po šest zgoditaka za sastav trenera Darija Zrnića postigle su Bernarda Mostarlić i Nikolina Laco, dok je Murvicu s 10 predvodila Ivona Skorić.