VIDEO/FOTO: Rukometaši Rugvice na korak do potvrde prvog mjesta

Na domaćem parketu sinoć je upisana jubilarna dvadeseta uzastopna pobjeda
DSC_8892

Niz je nastavljen. Rukometaši Rugvice sinoć su na domaćem parketu s uvjerljivih 34:24 svladali drugu ekipu Sesveta. Dvadeseta je to uzastopna pobjeda za sastav trenerskog dvojca Miroslav Vicić-Hrvoje Džigumović, koji je došao na prag potvrde prvog mjesta. Taj korak rugvički rukometaši mogu ostvariti već u subotu protiv Petrinje. Susret se igra od 17,45 sati, a prilika je to da i svi ljubitelji sporta dođu podržati Rugvičane u pohodu na još jednu pobjedu.

O sinoćnjoj ne treba previše trošiti riječi. Kvalitetnija domaća momčad opravdala je ulogu favorita ne dozvolivši gostima iz Sesveta da ih ozbiljnije ugroze. Izuzev dva početna vodstva gostujućeg sastava, ostatak vremena u prednosti je bila Rugvica. Sjajnu rolu u prvom je dijelu imao Nikola Ivanković koji je od 15 domaćih zgoditaka postigao čak sedam.

Na odmor su domaći rukometaši odnijeli tri gola viška (15:12), da bi sjajnim otvaranjem drugog dijela gdje su serijom 6:1 za samo šest minuta imali +8 (21:13), čime je pitanje pobjednika, ako ga je uopće i bilo, bilo riješeno. Omogućilo je to da u preostalom vremenu zaigraju i igrači s manjom minutažom. Većih poremećaja nije bilo, jer završilo je +10 (34;24), za još jedan pobjednički ples rugvičkih rukometaša.

Prvi strijelac momčadi bio je Nikola Ivanković s 9 golova, Frano Vondruška pridodao je šest, a Filip Brkić 5.