15. pobjeda ove sezone

Vekić preokretom do trećeg kola Miamija

Vekić će u trećem kolu igrati protiv Čehinje Petre Kvitove
Zadar: Teniski turnir Adria tour, egzibicijski meč Olge Danilović i Donne Vekić Dino Stanin/PIXSELL

Najbolje rangirana hrvatska tenisačica, 26-godišnja Osječanka Donna Vekić plasirala se u treće kolo WTA 1000 turnira u Miamiju, gdje je u drugom kolu svladala 32-godišnju Amerikanku Madison Brengle s 4-6, 6-4, 6-3 za jedan sat i 51 minutu igre.

Bio je to drugi ovogodišnji dvoboj ovih tenisačica i druga pobjeda za Vekić, koja je sredinom veljača u Linzu Amerikanki prepustila svega četiri gema. U Miamiju je Osječanka uspjela preokretom doći do pobjede, jer je Brengle, nakon osvojenog prvog seta, prva došla i do prednosti breaka u drugom (2-1). Vekić je tada zaigrala bolje, nanizala tri gema i povela s 4-2, da bi odmah izgubila prednost i dopustila Amerikanki da dođe do izjednačenja na 4-4. Uslijedio je novi preokret, u kojem je hrvatska olimpijka osvojila šest gemova zaredom, osvojila drugi set i povela 4-0 u trećem. Brengle je nakratko uspjela zaustaviti Donnin juriš prema pobjedi, vratiti jedan break zaostatka (2-4), ali više od toga nije uspjela napraviti.

Vekić na putu prema pobjedi nije zaustavio ni iznimno loš dan na početnom udarcu, na kojem je napravila čak deset dvostrukih pogrešaka i pet puta izgubila gemove u kojima je bila na servisu. No, uspjela je to kompenzirati agresivnom igrom na reternu, što joj je donijelo šest breakova, a pet ih je napravila u drugom i trećem setu.

Vekić je 15. pobjedom u ovoj sezoni (15-3), izjednačila svoj najbolji rezultat na Miami Openu, na kojem je do trećeg kola dolazila još u tri navrata: 2014., 2018. i 2019., kad je posljednji put igrala na ovom turniru koji je 2020. bio otkazan, a zadnje dvije godine su se Donninim nastupima na Floridi ispriječile ozljede.

Vekić će u trećem kolu igrati protiv 33-godišnje Čehinje Petre Kvitove koja je sa 6-3, 6-0 nadigrala 18-godišnju sunarodnjakinju Lindu Noskovu. To baš i nije najbolja vijest za Osječanku, jer je od Kvitove doživjela tri poraza u četiri međusobna dvoboja, a ljevoruka Čehinja ju je dvaput svladala baš u Miamiju, oba puta u meču trećeg kola (2014. i 2019.).

U subotu će svoj meč trećeg kola igrati Petra Martić, a suparnica će joj biti Belgijka Elise Mertens. U konkurenciji tenisača će nastupiti jedini hrvatski predstavnik, 26-godišnji Borna Ćorić koji će u drugom kolu igrati protiv svog vršnjaka, Amerikanca Christophera Eubanksa.