Vatromet golova na Maksimiru za slavlje Modrih protiv Intera

Sjajnim utakmicama u Zagrebu i Puli završeno je osmo kolo Hrvatski Telekom Prve lige u kojima je Dinamo na Maksimiru svladao Inter s 5:3, dok je Hajduk slavio kod Istre 1961 rezultatom 4:2.

Trener Dinama Nenad Bjelica u ovom je susretu odlučio na teren poslati igrače s manjom minutažom, što mu se u odnosu na susret protiv Rudeša nije obilo o glavu, iako su Modri u nastavku u dva navrata stizali prednost Zaprešićana. Dinamo je u 14. u vodstvo doveo Lešković, no Inter je u nastavku preko Ajayija i Andrića u 55. minuti poveo. Tri minute kasnije Budimir je bio precizan s jedanaest metara.

Inter je u novo vodstvo došao u 69. autogolom Šunjića, a pobjedu Dinamu koji je od 58. minute imao igrača više donose s dva pogotka Petković te Kadzior.

Dinamo je ovom pobjedom ostao na vrhu s četiri boda više od Lokomotive koja je na obnovljenom travnjaku u Kranjčevićevoj ulici s 2:0 svladala Rijeku, dok je Inter osmi.