Vaterpolisti Mladosti pobjedom otvorili Eurokup

Efikasnom igrom u posljednjoj četvrtini Mladost je osigurala pobjedu koja joj gotovo pa donosi prolaz u osminu finala
ml-prim-4-682×351

Vaterpolisti Mladosti pobjedom nad kotorskim Primorcem 13-8 otvorili su nastup na kvalifikacijskom turniru LEN Euro kupa kojem su domaćini.

Mladost je protiv Kotorana proigrala tek u drugom poluvremenu, nakon što su u prve dvije četvrtine momčadi bile izjednačene (7-7). No, u druge dvije dionice domaća momčad je gostima dopustila još samo jedan pogodak te efikasnom igrom u posljednjoj četvrtini (5-1) osigurala pobjedu koja gotovo pa donosi prolaz u osminu finala. Naime, iz zagrebačke skupine će se dvije od tri momčadi plasirati dalje, jer je talijanski Trieste odustao od natjecanja.

Po dva pogotka za Mladost postigli su Josip Vrlić, Luka Bukić, Ante Visković i Konstantin Harkov. Za goste je tri gola postigao Miroslav Perković.

Mladost će sutra imati dan odmora, a u nedjelju (12 sati) će igrati protiv mađarskog Egera.