Vaterpolisti Juga obranili naslov najbolje hrvatske momčadi

Vaterpolisti Juga trokorakom su stigli do obrane naslova prvaka Hrvatske
Treća utakmica finala za prvaka Hrvatske u vaterpolu između Juga AO i Mladosti Grgo Jelavić/PIXSELL

Vaterpolisti Juga trokorakom su stigli do obrane naslova prvaka Hrvatske. Nakon što su prve dvije utakmice odlučene u lutriji peteraca, današnji susret odigran u Gružu bio je lišen svake neizvjesnosti. Konačnih 19:3 najbolje pokazuje kakvu su utakmicu odigrali Jugaši.

Sve dvojbe oko pobjednika bile su riješene već nakon prve dvije četvrtine u kojima je Jug imao pomalo nestvarnih 10:0. Jednostavno igračima Juga je sve ulazilo u napadu, a odigrali su sjajnu obranu na čelu s vratarem Popadićem, dok vaterpolisti Mladosti jednostavno nisu imali svoj. Na prvi pogodak Mladost je čekala 13 sekundi prije završetka treće četvrtine kada je Bowen bio precizan s peterca.

Loren Fatović s četiri gola, te Daniil Merkulov i Hrvoje Benić s tri pogotka prednjačili su kod Juga, dok su za Mladost zabijali Bowen, Miloš i Radu.