Varaždin u završnici do pobjede protiv Šibenika

Šibenik: U 2. kolu Prve HNL sastali se Šibenik i Varaždin Hrvoje Jelavić/PIXSELL

U prvom prvoligaškom susretu na Šubićevcu nakon više od 3.000 dana, Šibenik je izgubio od Varaždina s 1:0.

Posljednju utakmicu u Prvoj HNL Šibenik je na svom stadionu igrao u svibnju 2012. protiv Osijeka, a završilo je 1:1. Nakon toga navijači šibenskog kluba morali su čekati čak osam godina kako bi se Prva HNL vratila na Šubićevac. Na njihovu žalost, prvoligaška premijera završila je porazom od Varaždina. Pogodak odluke zabio je Leon Benko u 89. minuti susreta sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora.

Domaćin je utakmicu završio s igračem manje nakon što je u 84. minuti isključen Španja zbog drugog žutog kartona.