Efikasno otvaranje 26. kola

Varaždin ispustio dva gola prednosti protiv Istre 1961

Mitrovski i Dabro donijeli su Varaždinu prednost od 2:0, koju su do kraja susreta Istrani anulirali preko Valinčića i Vuka
Varaždin i Istra 1961 sastali se u 26. kolu SuperSport HNL-a Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Na otvaranju 26. kola SuperSport HNL-a Varaždin i Istra 1961 u Varaždinu su odigrali izuzetno efikasnu utakmicu s četiri gola. U konačnici svakoj je ekipi pripao po jedan bod nakon konačnih 2:2.

Bolji ulazak u utakmicu Varaždin je okrunio vodećim golom Dimitra Mitrovskog u 16. minuti, da bi u 30. minuti povratnik u hrvatski nogomet Marko Dabro sjajnim volejem povisio na 2:0. Moris Valinčić u 43. minuti donosio nadu Istranima, koji su u 83. stigli do izjednačenja. Rukom je u svom šesnaestercu igra Šego, a precizan s bijele točke bio je Matej Vuk.

Ovim bodom Varaždin je stigao na sedmo mjesto sa 27 bodova, koliko ima i osmi Slaven Belupo, dok je Istra 1961 deveta s bodom manje.