Cilj je ispunjen

Uvjerljivom pobjedom protiv Kine hrvatski vaterpolisti osigurali Olimpijske igre

Hrvatska u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva
Zagreb: Svečana dodjela medalja Europskog prvenstva u vaterpolu Sanjin Strukic/PIXSELL

Hrvatska vaterpolska reprezentacija plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Dohi svladavši Kinu s 22-4. Plasmanom u četvrtfinale Hrvatska je osigurala nastup na Olimpijskim igrama u Parizu, a u borbi za polufinale Barakude u utorak igraju sa Srbijom.

Barakude su postigli osnovni cilj u pustinji Dohe, osigurali su plasman na Pariz, te s malo energetske potrošnje prošli Kinu uoči četvrtfinalnog dvoboja sa Srbijom u utorak. Kina našeg Ivana Asića plasmanom među 12 najboljih na svijetu ostvarila je najveći uspjeh u povijesti njihova vaterpola, no još su jako daleko od top razine u kojoj je Hrvatska.
Samo prvih pet minuta utakmice predstavljalo je kakvu-takvu borbu, a što je vrijeme odmicalo Kinezi su bili sve umorniji, a Hrvati zagrijaniji za malo jači pucački trening. U zadnje dvije četvrtine Marko Bijač je primio samo jedan gol. Protiv Kineza je zabio svaki od igrača koji su ušli u bazen, osim dva vratara, a najviše Kosta Harkov s četiri gola, dok je Loren Fatović postigao tri.

Utakmica Hrvatska – Srbija na rasporedu je u utorak u 19 sati, ako ne bude promjene.