Svjetski kup

Uvjerljiva pobjeda hrvatskih vaterpolista

Hrvatska je s 14-8 pobijedila Japan
Hrvatska i Crna Gora odigrale prijateljski susret Marko Prpic/PIXSELL

Novu pobjedu na zagrebačkom turniru Svjetskog kupa ostvarili su hrvatski vaterpolisti – svladavši Japan 14-8.

Japanski vaterpolisti dobro su otvorili utakmicu te su poveli 2-1, ali je Hrvatska uzvratila s četiri gola u nizu do kraja prve četvrtine i povela 5-2. U relativno laganom ritmu Hrvatska je odradila ostatak utakmice. Povećala je razliku na konačnih šest golova i slavila 14-8. U posljednjoj četvrtini Hrvatska je potpuno stala te su Japanci takvo što iskoristili i posljednji dio igre dobili s 2-0.

Loren Fatović je zabio pet golova iz pet pokušaja, dok je tri gola za Hrvatsku dodao Jerko Marinić Kragić. Po jedan su dali Burić, Krapić, Dužević, Bukić, Bašić i Harkov.

Hrvatska je u ovom susretu vrlo dobro koristila igrača više, zabila je šest golova iz deset takvih napada.