Uvjerljiva pobjeda hrvatskih vaterpolista na startu Europskog prvenstva

Hrvatska je s očekivano u Spaladium Areni svladala Maltu, jednu od najslabijih reprezentacija na turniru
Europsko prvenstvo u vaterpolu za muškarce, Malta – Hrvatska Marko Lukunic/PIXSELL

Hrvatska vaterpolska reprezentacija započela je nastup na Europskom prvenstvu u Splitu uvjerljivom pobjedom nad Maltom 19-5. Hrvatska je s očekivano u Spaladium Areni svladala Maltu, jednu od najslabijih reprezentacija na turniru, no na početku utakmice nije sve išlo glatko, pogotovo napadački.

Prva četvrtina završila je 2-0, a poluvrijeme s 5- 1 jer su Barakude razbranili malteškog vratara Tantija, koji je u prvom dijelu imao čak 9 obrana. Nakon što je Malta zabila za 5-2 početkom drugog dijela, kao da se “otvorilo” našima, nestalo je grča i Hrvatska je treću dionicu dobila sa 7-2, a na kraju je bilo 14 razlike.

Loren Fatović je s pet golova bio prvi strijelac Hrvatske, Jerko Marinić je zabio četiri, Rino Burić tri, a Marko Žuvela i Konstantin Harkov po dva gola, dok je kod Malte najbolji bio Matt Zammit s tri gola.

Hrvatska u srijedu u 20.30 sati igra s Francuskom, dok u petak slijedi dvoboj s Grčkom.