U Zagrebu se po 26. puta igra turnir u Tovinu čast

Već 26. godina u Zagrebu se u čast neponovljive ljevice, Antuna Tove Stipančića igra memorijalni turnir u njegovu čast. Izrastao je ovaj turnir u jedno od najkvalitetnijih natjecanja u ovom dijelu Europe, što potvrđuje i ovogodišnja brojka od više od 600 stolnotenisača koja će zaigrati ove godine.

Prvog dana turnira igralo se u juniorskoj i mlađekadetskoj konkurenciji. Prvo mjesto kod juniora osvojio je Jakov Tica (GSTK Zagreb) koji je u finalu s 3:0 svladao klupskog kolegu Jakova Jakelića. Kod djevojaka prvo je mjesto pripalo Emi Marn (Malinska Dubašnica) koja je s 3:2 bila bolja od Marte Vukelić.

Luka Zlatkov (Dugo Selo) pobjednik je kod mlađih kadeta nakon što je s 3:2 svladao Bornu Peteka. Manje neizvjesno bilo je u ženskom finalu u kojem je Dora Ćosić s 3:0 porazila Brunu Borovec.

U subotu su na rasporedu natjecanja najmlađih kadeta, kadeta i seniora. Svi susreti igraju se u dvoranama II i III Doma sportova, a početak turnira je u 10 sati. Finala su na rasporedu oko 20 sati.