U infarktnoj završnici Dugo Selo ’55 stiglo do nova dva boda

U utakmici s infarktnom završnicom rukometašice Dugog Sela ’55 s minimalnih 29:28 svladale su ekipu Trešnjevke za nova dva boda. S obzirom na to da su domaće igračice većim dijelom utakmice bile u prednosti, bilo bi nezasluženo da su prosule bodove, koji su im izuzetno važni u borbi za ostanak u ligi.

Prvo osjetnije vodstvo rukometašice Dugog Sela ’55 imale su u 21. minuti kada su povele s 15:12, a dva pogotka viška imale su prilikom odlaska na odmor (18:16). U drugom dijelu u nekoliko navrata domaća ekipa imala je +4, no serijom tehničkih pogrešaka u posljednjih pet minuta igračice Dugog Sela ’55 u potpunosti vraćaju Trešnjevku u igru koja je u 59. minuti poravnala na 28:28.

Pobjedonosni zgoditak, svoj sedmi u utakmici, u posljednjoj minuti postigla je Ivan Rokavec, dok gošće u sljedećem napadu čine tehničku pogrešku, čime su dva izuzetno važna boda na kraju ostala u Dugom Selu. Uz junakinju Iva Rokavec, sedam zgoditaka postigla je i Anamarija Galić, a standardno dobra na golu bila je Mara Budić koja je susret završila s 15 obrana.

U ostalim susretima 19. kola postignuti su sljedeći rezultati; Sesvete Agroproteinka-Umag 26:20, Lokomotiva-Ivanić 25:18, Pitomača-Petason Vranjic 37:29, Zamet-Podravka 19:23, Bjelovar-Koka 27:25 i Zrinski-Split 2010 32:22.