Prvi poraz u kvalifikacijama

Turska šokirala Hrvatsku na Opus Areni

Propuštena velika prilika da se približimo na korak do europske smotre u Njemačkoj
Osijek: Susret Hrvatske i Turske u kvalifikacijama za EURO 2024. Igor Kralj/PIXSELL

Hrvatska nogometna reprezentacija poražena je u susretu D skupine kvalifikacija za EURO 2024. godine u Osijeku od Turske sa 0-1 propustivši veliku priliku približiti se na korak do europske smotre u Njemačkoj. Pogodak odluke zabio je Baris Alper Yilmaz u 30. minuti.

Turska je daleko bolje ušla u susret i u prvih 13 minuta gosti su imali tri lijepe prilike, no udarce Barisa Yilmaza i u dva navrata Kerema Aktürkoglua je Dominik Livaković sjajno zaustavio. Daleko bolju igru gosti su okrunili vodstvom u 30. minuti. Salih Ozcan je uputio jednu dugačku loptu do Yilmaza, Livaković je nepotrebno izašao izvan kaznenog prostora, što je napadač Galatasaraya iskoristio i lagano ga prebacio za vodstvo.

Koliko je Turska bila dominantna u prvom poluvremenu pokazuje i podatak od sedam turskih udaraca prema hrvatskim vratima pri čemu su četiri išla u okvir, dok su Vatreni prvi udarac u okvir suparničkog gola uputili u 45. minuti.

U nastavku susreta Hrvatska je bila daleko aktivnija, dok se Turska koncentrirala na kontre. U 90. minuti sudac Anthony Taylor je dosudio kazneni udarac za Hrvatsku zbog igranja rukom, ali ga je nakon VAR provjere ipak poništio.