Toplak startao pobjedom na klupi Gorice

Hrvatski dragovoljac bez izgleda u Velikoj Gorici
HNK Gorica i NK Hrvatski Dragovoljac sastali se u 25. kolu Prve HNL Marko Prpic/PIXSELL

U susretu 26. kola Prve HNL Gorica je kao domaćin uvjerljivo svladala Hrvatski dragovoljac s 4-0. Pogotke za Goricu postigli su Atiemwen, Musa, Cruz i Kalik.

Pod vodstvom novog trenera Samira Toplaka igrači Gorice prekinuli su niz od sedam uzastopnih poraza, od čega šest u prvenstvu, a veliku pomoć pružili su im i nedorasli suparnici koji će zasigurno nakon samo jedne sezone u društvu najboljih dogodine opet igrati u drugoj ligi.

U prvom poluvremenu gosti su skrivili dva potpuno nepotrebna kaznena udarca, oba Marino Kukoč, od kojih su domaći iskoristili tek jedan, da bi u samoj završnici i kapetan te vratar Šubarić isključen zbog neshvatljive reakcije na 30-ak metara od svojih vrata. Prvi kazneni udarac Kukoč je skrivio u 9. minuti kada je loše kontrolirao loptu, a onda glavom udario u glavu Mitrovića na pola metra unutar svog 16-erca pa je Bebek pokazao na bijelu točku. Udarac Kalika obranio je Šubarić. No, samo 10-ak minuta potom Kukoč je ponudio novu priliku Gorici s iste pozicije, ovoga puta je igrao rukom opet pola metra od linije kaznenog prostora i ostavio Bebeka bez druge opcije nego da pokaže na bijelu točku. Ovaj put odgovornost je preuzeo Atiemwen te doveo Goricu u vodstvo.

U 45. minuti Atiemwen se izborio za loptu između da braniča gostiju, Šubarić je istrčao sa svog gola i bezrazložno rukom povukao napadača domaćih te tako preuranjeno okončao svoj nastup. Njegova zamjena Marić je u samo 15 minuta nastavka čak tri puta morao po loptu u mrežu.

Već u 47. minuti Gorica je dobro kombinirala po desnoj strani, povratnu loptu Golubickasa gosti nisu znali raščistiti što je iskoristio Musa i s pet metara zatresao mrežu. U 52. minuti Babec je pucao s više od 30 metara, Marić je katastrofalno reagirao i odbio loptu na put natrčalom Cruzu koji je mirno povisio na 3-0. Konačni rezultat u 59. minuti postavio je Kalik preciznim udarcem sa 20-ak metara u donji desni kut