Među 16 najboljih

Tomislav Pucar izborio osminu finala

S 4:3 Pucar je bio bolji od Nijemca Dimitrija Ovtcharova
tomislav pucar Sanjin Strukić/PIXSELL

Hrvatski stolnoteniski reprezentativac Tomislav Pucar plasirao se u osminu finala na Svjetskom prvenstvu, kojem je domaćin Durban, nakon pobjede protiv Nijemca Dimitrija Ovtcharova 4-3.

Uvodnih pet od sedam setova bili su krajnje izjednačeni te su nijanse odlučivale o tome tko će biti u prednosti. Pucar je nakon 1-2 okrenuo rezultat u svoju korist te je poveo 3-2 u setovima. U šestom setu dominirao je iskusni 34-godišnji Nijemac, nekada jedan od najboljih svjetskih stolnotenisača i igrač koji je 2013. i 2015. godine osvojio europske pojedinačne titule. No, početak odlučujućeg, sedmog seta odlučio je pobjednika. Pucar je poveo 5-0 i do kraja više nije ispustio veliku prednost.

U osmini finala Pucar će igrati protiv 31-godišnjeg Egipćanina Omara Assara, trenutačno 30. igrača na svjetskoj ljestvici. Taj se meč igra u četvrtak, s početkom u 18.30 sati.