Tin Srbić viceprvak Europe

Branitelj srebra na preči Tin Srbić na Europskome prvenstvu u turskom Mersinu ponovno je osvojio srebrnu medalju u toj disciplini
Zagreb: Otvaranje gimnastičkog centra u sportskoj dvorani u Lučkom Luka Stanzl/PIXSELL

Branitelj srebra na preči Tin Srbić na Europskome prvenstvu u turskom Mersinu ponovno je osvojio srebrnu medalju u toj disciplini s ocjenom 14.600, dok je zlato pripalo Litvancu Robert Tvorogalu (14.800).

Bilo je to najuspješnije europsko prvenstvo za hrvatske gimnastičare, jer su prethodno u današnjim finalima po spravama osvojene još dva srebra.

Filip Ude je osvojio srebro na konju s hvataljkama i tako ponovio 2008. godinu kada je također bio viceprvak Europe. U istoj disciplini Robert Seligman je zauzeo četvrto mjesto. Do srebrne medalje je u svom prvom europskom finalu u vježbi na tlu došao i Aurel Benović.