Tijesan poraz Gorice od Cibone

Gorica se pokazala vrlo opasnim suparnikom za favorizirane osvajače Kupa Krešimira Ćosića i do posljednjih 15 sekundi bila u igri za pobjedu
Utakmica 3. kola HT Premijer lige između Cibone i Gorice Slavko Midzor/PIXSELL

Košarkaši Cibone pobijedili su Goricu sa 74-69 u prvoj utakmici Lige za prvaka odigranoj u Košarkaškom centru Dražen Petrović. Gorica se pokazala vrlo opasnim suparnikom za favorizirane osvajače Kupa Krešimira Ćosića i do posljednjih 15 sekundi bila u igri za pobjedu.

Cibona je bolje otvorila utakmicu i u 7. minuti imala osam koševa prednosti (22-14), ali je do kraja prve četvrtine Gorica napravila 13-2 i došla do prednosti (24-27). Momčad Mikija Starčevića je do 14. minute prednost povećala na +8 (27-35), ali je tada Cibona serijom 11-0 ponovno došla u vodstvo (38-35) u 18. minuti. Na poluvremenu je bilo minimalnih 41-40 za domaću momčad.

Kad je u 26. minuti Toni Nakić donio “vukovima” +10 (54-44), činilo se da će momčad Gašpera Okorna doći do još jedne uvjerljive pobjede. No, tako nisu mislili gosti koji su za tri i pol minute napravili 12-2 i izjednačili (56-56). U 33. minuti Goričani su poveli 62-61, ali su onda tri minute ostali bez koša, što je Cibona iskoristila za seriju 9-0 i pobjegla na +8 (70-62). No, Gorica je još jednom zaprijetila i odvela utakmicu u neizvjesnu završnicu.

Nakon polaganja Uljarevića 50 sekundi prije kraja Ciboni su ostala samo tri koša prednosti (72-69). Na 31 sekundu prije kraja Radovčić je promašio oba slobodna bacanja, a 19 sekundi prije kraja Uljarević je promašio tricu kojom je Gorica mogla doći do izjednačenja. Toni Nakić je uzeo loptu, a nakon osobne pogreške Batura pogodio je oba slobodna bacanja i zapečatio Ciboninu pobjedu.

Strijelce Cibone je sa 17 koševa i sedam skokova predvodio Danko Branković. Nakić je ubacio 11 poena, a po 10 su dodali Jose Vildoza i Amar Gegić. Kod Gorice su najbolji bili Mate Kalajžić s 15 koševa i pet skokova te Karlo Uljarević s 14 poena. Dino Cinac je ubacio 12 koševa uz šest skokova.