Poznata 3 od 4 polufinalista

Tigar Sveta Nedelja, Samobor i Sava (S) u polufinalu županijskog Kupa

438163215_470357732009129_625471156986548965_n Facebook GNK Tigar Sveta Nedelja

U utorak su odigrane tri četvrtfinale utakmice Kupa Nogometnog saveza Zagrebačke županije. Prolazak među četiri izborili su Tigar Sveta Nedelja, Samobor i Sava (S).

Tigar je baš kao i lani bio koban za bolje rangirani Kurilovec, koji je još jednom poražen u Rakitju. Ovoga puta domaća momčad koju suvereno prvenstvo 4. NL vodi Ratko Ninković slavila je s 5:2. Nikola Rak u 43. doveo je domaću momčad u vodstvu, da bi nakon samo deset minuta igre u drugom dijelu Nikica Brujić pogotkom s bijele točke udvostručio prednost Tigra. Antonio Ćosić nakratko je vratio Kurilovčane u igru smanjivši u 61. na 2:1, da bi Luka Višić s dva uzastopna gola (71. i 77. min.) riješio sve dvojbe oko pobjednika. U završnici susreta pala su još dva gola – za Kurilovec je strijelac bio Luka Sedlaček, a za Tigar Mateo Mandić.

Samobor je u srcu Prigorja kod Zeline slavio s 3:1. Dvostruki strijelac za Samoborce bio je Marko Novak Stanko, a jednom je mrežu Zelinčana zatresao Roko Kovačević. Jakov Gašpar je u završnim minutama tek ublažio poraz domaćeg sastava.

Najneizvjesnije bilo je u Bistri gdje su se sastali istoimeni domaćin i gosti iz Strmca Samoborskog, momčad Save. U regularnom dijelu rezultat je bio 1:1, te se pobjednik tražio u ruletu jedanaesteraca, gdje se u junaka prometnuo gostujući vratar Nikola Đurđek, koji je obranio udarac Šturlana, odvevši svoju momčad u polufinale.

Posljednjeg polufinalistu doznat ćemo sljedećeg utorka, nakon što se na Zelenjaku odigra utakmica između Naftaš Ivanića i Dugog Sela.