Težak poraz rukometašica Lokomotive

Peti poraz
Zagreb: Utakmica 5. kola skupine A Europske lige rukometašica, RK Lokomotiva Zagreb – Sola HB Goran Stanzl/PIXSELL

U susretu 5. kola skupine A Europske lige rukometašice Lokomotive su u dvorani II Doma sportova izgubile od norveške Sole s 40:25 upisavši i peti poraz u skupini.

Lokomotiva je povela 1-0 i bila je to jedina prednost zagrebačkog sastava u susretu. U petoj minuti gošće su već vodila 6-1, u 13. je bilo 12-2, a na koncu poluvremena velikih 23-11. Dominacija Norvežanki nastavila se i u nastavku, a na koncu je završilo +15 za Solu.

Norvešku ekipu su do pete pobjede u skupini predvodile Maja Magnussen s osam golova, te Kristina Novak Sirum sa šest golova, dok su kod Lokomotive najefikasnije bile Tena Petika sa šest, te Josipa Mamić i Lara Burić s po četiri gola.